Wyjdź z tłumu! Zostań liderem SZLACHETNEJ PACZKI

Chcesz mądrze pomagać potrzebującym i zdobyć doświadczenie w zarządzaniu? Nadarza się świetna okazja. Szlachetna Paczka otwiera właśnie rekrutację liderów rejonu, którzy zorganizują akcję w swojej okolicy.

Reklamy

Szlachetna Paczka to akcja pomocy rodzinom żyjącym poniżej progu ubóstwa. Co roku w całej Polsce organizuje ją kilkuset liderów – każdy w swojej miejscowości lub dzielnicy. W tym roku ma być ich aż 400, aż o stu więcej niż w ubiegłym roku.

Reklamy

Lider kieruje średnio grupą około 30 wolontariuszy. Monika Styga podczas ubiegłorocznej akcji kierowała największym rejonem w całej Polsce, na krakowskim Podgórzu. Zarządzała aż setką wolontariuszy. – Może zabrzmi to patetycznie, ale dostrzegłam, jak wiele zależy właśnie ode mnie. Policzyłam, na ile osób miało wpływ moje działanie: darczyńców, którzy przygotowywali paczki w moim rejonie, członków rodzin w potrzebie, do których dotarliśmy i wszystkich wolontariuszy. Wyszło ponad tysiąc osób. Jak sobie człowiek o tym pomyśli, to naprawdę robi wrażenie! – wspomina Monika.

Pod okiem lidera wolontariusze ankietują rodziny i kwalifikują je do pomocy, a następnie kontaktują się z darczyńcami, którzy przygotowują paczki. W czasie finału, kiedy paczki zawożone są do rodzin, lider organizuje magazyn i transport. Przede wszystkim jednak przez cały czas dba, aby udzielana pomoc była mądra, adekwatna i skuteczna.

– W Paczce najważniejszy jest człowiek – mówi ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek, prezes Stowarzyszenia WIOSNA, które organizuje Szlachetną Paczkę już po raz jedenasty. – Wolontariusze i darczyńcy pomagają zawsze konkretnym ludziom, wiedzą jakie są ich potrzeby. Często większe znaczenie ma nie materialna wartość paczki, ale to, że ktoś poczuł się dzięki niej ważny, że spełniło się jakieś marzenie. Ludzie zaczynają wierzyć, że mogą odmienić swój los – podkreśla.

– Jeżeli chcesz zostać liderem, nie musisz czuć, że potrafisz, ale musisz czuć, że chcesz! – przekonuje Maciek Koniuszewski, lider z kilkuletnim stażem. Jego przygoda z Paczką zaczęła się, kiedy znajomy poprosił go o pomoc w rozwożeniu prezentów. Taszcząc ciężkie kartony na czwarte piętro pomyślał: dlaczego w mojej dzielnicy są biedni ludzie, mogliby być wolontariusze, a nie ma takiej akcji? I postanowił, że w przyszłym roku jako lider zorganizuje Paczkę u siebie.

Na początku szło trochę ciężko, ale udało się znaleźć 20 wolontariuszy. Rok później było ich dwa razy więcej. – Musiałem się rozwijać, nauczyć zarządzać ludźmi i całym projektem. Zostałem rzucony na głęboką wodę, ale to doświadczenie nauczyło mnie więcej niż kilka lat studiów na zarządzaniu – przekonuje. I zaraz dodaje: – Szlachetna Paczka to dla mnie przede wszystkim wspaniali ludzie i niezwykła przygoda.

W ubiegłym roku ekipa Szlachetnej Paczki z Płocka nakręciła własny spot reklamowy. W Lublinie powstała telewizja Paczka TV, której niekwestionowaną gwiazdą był prezenter-pacynka, Krzysztof Paczuszka. W dniu rozpoczęcia akcji w listopadzie 2010 nad Śląskiem balonem z wielką paczką przeleciał muzyk, Czesław Śpiewa. Po Szczecinie w barwach Szlachetnej Paczki jeździli rowerzyści, a w Kielcach zespół Spatium i Wołosatki nagrali piosenkę „Pomocna dłoń”. To wszystko pomysły liderów i wolontariuszy. Nikt im ich nie podsunął, nikt im niczego nie kazał, sami wszystko zorganizowali.

– To dowód na to, że w PACZCE nie ma rzeczy niemożliwych – uważa ks. Jacek WIOSNA Stryczek, prezes Stowarzyszenia WIOSNA. – Przyciągamy niezwykłych ludzi. Odważnych i odpowiedzialnych, ale też niesamowicie kreatywnych. Z nami naprawdę można rozwinąć skrzydła – przekonuje.

Aby zostać liderem i zorganizować pomoc dla potrzebujących w swojej okolicy wystarczy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wysłać swoje zgłoszenie. Rekrutacja trwa do 15 czerwca.

Wyjdź z tłumu i zostań liderem PACZKI!

Co roku w całej Polsce kilkuset liderów organizuje projekt SZLACHETNA PACZKA. Każdy z nich zarządza zespołem wolontariuszy i niesie pomoc dla najbardziej potrzebujących w swojej okolicy. Angażując innych ludzi w mądrą pomoc, liderzy realnie zmieniają społeczność, w której żyją.

SZLACHETNA PACZKA 2011 otwiera rekrutację liderów. Czekamy na Twoją kandydaturę!

Oferujemy Ci:

· szansę na realną pomoc ludziom żyjącym w ubóstwie w Twojej okolicy,

· wyjątkowe wyzwanie, jakim jest współtworzenie jednej z największych akcji społecznych w Polsce

· zdobycie doświadczenia w zarządzaniu ludźmi,

· kompleksowe szkolenia z zakresu zarządzania oraz organizacji akcji społecznych,

· świetną PACZKĘ ludzi pozytywnie zakręconych, w której z pewnością znajdziesz przyjaciół!

Wśród twoich obowiązków znajdzie się:

· organizacja w Twojej miejscowości lub dzielnicy akcji SZLACHETNA PACZKA,

· rekrutacja wolontariuszy,

· zarządzanie pracą wolontariuszy,

· współpraca z instytucjami takimi jak szkoły, parafie, ośrodki pomocy społecznej w celu pozyskania adresów rodzin w potrzebie,

· nadzór nad przeprowadzaniem przez wolontariuszy wywiadów środowiskowych, kwalifikowaniem potrzebujących rodzin do akcji i kontaktem z darczyńcami,

· organizacja zaplecza technicznego akcji (np. magazynu, transportu)

Oczekujemy od Ciebie:

· zaradności i samodzielności w działaniu,

· kreatywności i komunikatywności,

· łatwości nawiązywania kontaktów i umiejętności pracy w grupie,

· umiejętności pracy pod presją czasu,

· analitycznego myślenia i szybkiego podejmowania decyzji,

· odpowiedzialności, sumienności i wytrwałości w dążeniu do celu.

Zgłoś się już dziś!

Wypełnij formularz rekrutacyjny i zostań liderem PACZKI!
Więcej informacji na www.szlachetnapaczka.pl.
Na zgłoszenia czekamy do 15 czerwca 2011.

W całej Polsce projekt SZLACHETNA PACZKA organizuje kilkuset liderów. Każdy z nich zarządza zespołem wolontariuszy i niesie pomoc dla najbardziej potrzebujących w swojej okolicy. Angażując innych ludzi w mądrą pomoc, liderzy realnie zmieniają społeczność, w której żyją. Tegoroczna akcja przebiega pod hasłem: WYJDŹ Z TŁUMU ZOSTAŃ LIDEREM. Rekrutacja potrwa do 15.VI.2011 r.

Tylko w 2010 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła z pomocą do 8201 rodzin w 300 różnych miejscach w całej Polsce. Przekazaliśmy pomoc wartą 10 milionów złotych, a w akcję zaangażował się między innymi Prezydent Bronisław Komorowski z Małżonką, a PACZKĘ dla jednej z rodzin przygotował Jerzy Dudek razem ze światowej sławy piłkarzami Realu Madryt, takimi jak Ronaldo, Pepe czy Casillas.

Liderami mogą zostać wszystkie pełnoletnie osoby, które mają odwagę wyjść z tłumu, chcą przekraczać samych siebie, dostrzegły jak wiele zależy właśnie od nich. Wystarczy wejść na www.szlachetnapaczka.pl i zgłosić swoją kandydaturę.