23 września 2023

Wypadek autokaru przewożącego uchodźców – 5 dzieci i osobę dorosłą przetransportowano do szpitala (ZDJĘCIA)

Ukraiński autokar przewożący uchodźców zjechał do przydrożnego rowu, a następnie przewrócił się. Sześć osób zostało przewiezionych do szpitala na badania. Autokarem podróżowały 73 osoby do punktu docelowego w Warszawie.

Reklamy

Do wypadku doszło dziś, przed godziną 7, na DK-17 w miejscowości Kolonia Siedliszczki, koło Świdnika. Autokar z ukraińskimi pasażerami, jadącymi z przejścia granicznego w Hrebennem do Warszawy zjechał z drogi, wjechał do rowu i przewrócił się na bok.

Autobusem podróżowały 73 osoby (zgodnie z dopuszczalną ilością przewidzianą konstrukcyjnie), w tym dwóch kierowców. W akcji ratunkowej uczestniczyły: pogotowie ratunkowe, straż pożarna oraz policja.

Reklamy

Do szpitala przetransportowano 6 osób: pięcioro dzieci i jedną osobę dorosłą. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierujący autokarem 47-latek był trzeźwy.

Na czas prowadzonych czynności, na drodze wprowadzono ruch wahadłowy. Na miejsce zostały podstawione dwa autokary, w tym policyjny autokar z Warszawy, a funkcjonariusze pomogli pasażerom przesiąść się do nich.

Reklamy

Trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności zdarzenia.

­

(info i fot. KPP Świdnik)


LubieHrubie na Instagramie