Wypadek busa i osobówki. 13 osób rannych

Do poważnego wypadku drogowego doszło na drodze W835 pomiędzy miejscowościami Nadrzecze – Korytków Duży. Zderzyły się tam czołowo osobowe audi oraz mercedes przewożący pasażerów. Karetki oraz pogotowie lotnicze zabrało do szpitali łącznie 13 osób, w tym 5-miesięczne dziecko. Obaj kierującymi pojazdami byli trzeźwi.

Reklamy

Wypadek wydarzył się wczoraj po godzinie 12 w południe na drodze wojewódzkiej nr 835 relacji Biłgoraj-Lublin. Dyżurny biłgorajskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o czołowym zderzeniu dwóch samochodów w lesie pomiędzy miejscowościami Nadrzecze – Korytków Duży. Jak się okazało, w wypadku udział brały osobowe audi oraz bus kursowy marki mercedes przewożący pasażerów. Z każdą chwilą liczba osób zabieranych przez karetki pogotowia ratunkowego wzrastała. Z uwagi na intensywność działań służb ratowniczych i dużą liczbę poszkodowanych, przez kilka godzin policjanci ustalali personalia oraz stan osób przetransportowanych do placówek medycznych.

Do szpitali w Lublinie, Janowie Lubelskim oraz Biłgoraju trafiło łącznie 12 osób dorosłych oraz 5-miesięczne niemowlę. Przez kilka godzin natężonych działań policji, straży i pogotowia, droga nr 835 była nieprzejezdna.

Reklamy

Z ustaleń funkcjonariuszy biorących udział w zabezpieczeniu wypadku drogowego wynika, że do zdarzenia doszło na skutek nieprawidłowo podjętego manewru wyprzedzania innego samochodu przez osobowe audi. Wstępnie wynika, że jego kierowca wykonując manewr na lekkim łuku drogi, będąc na lewym pasie ruchu uderzył w nadjeżdżającego z przeciwnego kierunku mercedesa sprintera przewożącego pasażerów. Siła zderzenia czołowego wyrzuciła oba samochody na pobocza i do rowu. Jak się okazało obaj kierowcy byli trzeźwi.

W samochodzie marki audi jechało małżeństwo z dzieckiem z gm. Radecznica. W wypadku najciężej ranna została pasażerka audi, która m.in. ze złamaniem podstawy czaszki zabrana została pogotowiem lotniczym do lubelskiego szpitala. 46-letni kierowca audi do szpitala trafił z urazami klatki piersiowej. W zdarzeniu najmniej ucierpiało natomiast niemowlę, na szczęście doznało jedynie powierzchownych urazów ciała.

Z kolei busem kursowym podróżowali mieszkańcy powiatów biłgorajskiego i janowskiego. Jego 49-letni kierowca z powiatu janowskiego na skutek zdarzenia doznał złamania nogi, ponadto pasażerowie w wieku 15,16,18 oraz 83 lat do szpitali trafili m.in. z urazami kręgosłupów, złamaniem nosa, ranami oraz otarciami naskórków.

W wydarzeniu na szczęście nikt nie zginął. W chwili obecnej policjanci pracują nad wyjaśnieniem wszystkich szczegółów i okoliczności towarzyszących powyższemu zdarzeniu.

 

 

źródło, fot: KPP Biłgoraj (M.W.)