28 września 2023

Wypadek ciągnika. Dwóch pijanych mężczyzn – żaden nie przyznał się do prowadzenia

Opolscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w miejscowości Piotrawin, w gminie Łaziska.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło w czwartek, w godzinach popołudniowych w miejscowości Piotrawin, w gminie Łaziska.

Dyżurny otrzymał informację z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, iż doszło do wywrócenia ciągnika rolniczego i mężczyzna został przygnieciony.

Reklamy

Policjanci na miejscu zastali dwóch mężczyzn: 35-latka z gminy Łaziska i 30-latka z gminy Opole Lubelskie. Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi. Badanie alkomatem wykazało u starszego z nich 3 promile alkoholu w organizmie, natomiast u młodszego ponad 4 promile alkoholu. Dodatkowo 35-latek ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń ciała. Żaden z mężczyzn nie przyznawał się do kierowania ciągnikiem rolniczym. Nie potrafili wytłumaczyć, w jaki sposób doszło do wywrócenia ciągnika. Ponadto żadna z osób nie posiadała uprawnień do kierowania, a ciągnik nie był w ogóle dopuszczony do ruchu.

Reklamy

Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Policjanci po ich wytrzeźwieniu  będą ustalać, który z nich kierował ciągnikiem. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności  do lat 2.

 

źródło i fot. KPP Opole Lubelskie