24 lutego 2024

Wypadek ciężarówek. Jedna się przewróciła. Dwie osoby przetransportowano do szpitala [ZDJĘCIA]

Kierowca samochodu ciężarowego marki Volvo zaczepił podczas wyprzedzania ciężarowego Dafa, który wywrócił się tarasując całą drogę. Do szpitala z obrażeniami ciała trafił kierujący i pasażer z Dafa.

Reklamy

Do wypadku doszło w czwartek, tuż przed godziną 8 rano, na drodze wojewódzkiej numer 813 w miejscowości Żelizna, w powiecie radzyńskim.

– Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo z naczepą nie dostosował prędkości do warunków ruchu podczas wyprzedzania drugiej ciężarówki marki Daf.

Reklamy

W efekcie doprowadził do zderzenia z wyprzedzanym zestawem ciężarowym, na skutek czego ciężarowy Daf wywrócił się na drogę, tarasując przejazd w obu kierunkach. 28-letni kierujący i 46-letni pasażer Dafa z obrażeniami trafili do szpitala – informuje starszy aspirant Piotr Woszczak z radzyńskiej Policji.

Czytaj: Święto Patrona NOSG. 80 rocznica utworzenia 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej [ZDJĘCIA]

– W znacznej odległości od miejsca zdarzenia kierujący również samochodem ciężarowym marki Star, widząc przed sobą sytuację i chcąc uniknąć zderzenia z wywróconym pojazdem podjął natychmiast hamowanie, w wyniku czego stracił przyczepność i wjechał do przydrożnego rowu. Kierującemu 31-latkowi nic się nie stało – dodaje st. asp. Piotr Woszczak.

Przeprowadzona badania wykazały, że kierujący pojazdami byli trzeźwi. Droga w miejscu zdarzenia była przez dłuższy czas zablokowana.

Ustalane są wszelkie okoliczności zdarzenia.

Zobacz też:

Śmiertelny wypadek na DK12 koło Chełma [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →


źródło i fot. KPP w Radzyniu Podlaskim