Wypadek karetki pogotowia, nie żyje pacjentka

Dziś rano w miejscowości Szewnia Górna w powiecie zamojskim, na drodze wojewódzkiej nr 849 doszło do wypadku drogowego z udziałem karetki pogotowia. Ambulans, na zakręcie wyprzedzając inny pojazd wypadł z drogi i przewrócił się. Przewożona karetką pacjentka zmarła. Do szpitala trafiła również załoga ambulansu. Droga w miejscu wypadku jest zablokowana. Policjanci kierują na objazdy.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło przed godziną 6.00 w miejscowości Szewnia Górna.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący karetką pogotowia jadąc w kierunku Zamościa na zakręcie, podczas wyprzedzania innego pojazdu, zjechał na lewe pobocze, a następnie na prawe doprowadzając do wywrócenia pojazdu.

Przewożona karetką 73-letnia pacjentka zmarła. Do szpitala trafiło troje członków załogi ambulansu: 57-letni kierowca, 47-letnia lekarka i 48-letni ratownik. W chwili obecnej poddawani są badaniom i diagnozie.

Droga wojewódzka nr 849 w miejscu, gdzie doszło do zdarzenia, jest całkowicie zablokowana. Policjanci kierują na objazdy. Na miejscu, pod nadzorem prokuratora, pracuje grupa dochodzeniowo – śledcza.


źródło i fot. KMP Zamość