Wypadek na K-19. Dwie osoby w szpitalu

Lubartowscy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku, do którego doszło w niedzielę po południu w miejscowości Firlej na Drodze Krajowej nr 19. W jego wyniku kierowca i pasażer audi trafili do szpitala. Przez blisko dwie godziny ruch w miejscu wypadku był całkowicie zablokowany, a policjanci kierowali samochody na objazdy.

Reklamy

Do wypadku doszło w niedzielę kilka minut po godzinie 14:00 w miejscowości Firlej na Drodze Krajowej nr 19. Kierujący samochodem audi, 34 – letni mieszkaniec Lubartowa skręcając w lewo w kierunku Kamionki nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej od strony Kocka ciężarówce. Doszło do zderzenia pojazdów. W jego wyniku  kierowca oraz  25 – letni pasażer z licznymi obrażeniami trafili do szpitali. 23 – letniemu kierowcy ciężarowego volvo nic poważnego się nie stało.

Jak ustalili policjanci kierowca audi nie posiada w ogóle prawa jazdy. Z uwagi na obrażenia nie był on w stanie poddać się badaniu na alkomacie i pobrano od niego krew do badań. Kierowca ciężarówki był trzeźwy. Przez blisko dwie godziny ruch w miejscu zdarzenia był całkowicie zablokowany.

 

źródło i fot. KWP Lublin (G.P.)