Wypadek na placu zabaw. 7-letni chłopiec pozostawiony bez opieki, matka pijana w domu

Siedmioletni chłopiec pozostawiony bez opieki osób dorosłych doznał obrażeń ciała bawiąc się na placu zabaw. Matka chłopca w czasie wypadku była nietrzeźwa i przebywała w domu.

Reklamy

 

Wczoraj po południu policjanci z Komisariatu Policji w Kraśniku pojechali na jeden z osiedlowych placów zabaw. Według zgłoszenia niespełna 7-letni chłopiec, bez opieki osoby dorosłej, spadł z zainstalowanej na placu zjeżdżalni, stracił przytomność i doznał obrażeń ciała.

W trakcie zdarzenia matka chłopca, 44-letnia mieszkanka Kraśnika, przebywała w mieszkaniu. Jak ustalili policjanci, kobieta była pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu w jej organizmie.

Pomocy rannemu dziecku udzieliła załoga wezwanej na miejsce karetki pogotowia. Chłopiec został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Lublinie. Na szczęście nie odniósł obrażeń zagrażających jego życiu.  

Zgodnie z prawem chłopiec powinien przebywać na placu zabaw pod opieką odpowiedzialnej osoby dorosłej. Sprawa zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

 

źródło i fot. KPP Kraśnik