Wypadek przy pracach polowych – maszyna wciągnęła rękę 22-latka

Do nieszczęśliwego wypadku doszło wczoraj w gm. Łabunie. Podczas prac polowych maszyna do prasowania siana, wciągnęła rękę pracującego przy niej 22-latka. Młodzieniec z poważnymi urazami kończyny przewieziony został do szpitala.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu w miejscowości Bródek. Jak ustalili policjanci, 22-latek podczas obsługi prasy rolującej siano uległ wypadkowi. Maszyna wciągnęła rękę 22-latka, kiedy ten próbował naprawić problem ze sznurkiem.

W wyniku zdarzenia kończyna 22-latka uległa złamaniom w kilku miejscach. Wezwana na miejsce karetka pogotowia przewiozła rannego na ortopedyczną izbę przyjęć zamojskiego szpitala.


***


Policja apeluje do rolników o rozwagę. Co roku, kiedy do pracy w polu ruszają sprzęty rolnicze dość często dochodzi do wypadków. Wypadki te nie zawsze są śmiertelne ale bardzo często kończą się poważnym uszkodzeniem ciała, amputacją kończyn czy rozległymi ranami.  Ich przyczyną zwykle jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, nieuwaga, pośpiech i zmęczenie.

Wykonując prace w gospodarstwie, pamiętajmy by nie podchodzić do nich w sposób rutynowy. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Pamiętajmy też, by przy pracach gospodarskich i polowych nie zatrudniać dzieci. Ich niedostatecznie rozwinięta wyobraźnia, brawura i niedoświadczenie to pierwszy krok do tragedii.

 

źródło: KMP Zamość