Wypadek w Mojsławicach

HrubieszówMojsławice

Reklamy

W dniu 20 grudnia br. siedem minut po godz. 15.00 w miejscowości Mojsławice gm. Uchanie na drodze wojewódzkiej W-844 doszło do zderzenia czołowego pomiędzy samochodem osobowym marki Mazda 323 kierowanym przez Emilię B. lat 40 zam. gmina Horodło, a samochodem marki Ford Escord, którym kierował Robert T. Lat 34 zam. Hrubieszów.

***

Jak ustalono, z kierującą samochodem marki Mazda podróżował jej mąż Andrzej B. lat 40 oraz dwójka ich dzieci – syn Beniamin lat 9 oraz córka Kasjana lat 6. Natomiast kierujący samochodem marki Ford Escord podróżował wraz z żoną Magdaleną T. lat 27.

Według wstępnych ustaleń będących na miejscu funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie, przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu przez kierującą samochodem osobowym marki Mazda Emilię B, która na łuku jezdni zjechała pojazdem na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzania się pojazdów. Do chwili zakończenia przez policjantów wykonywania czynności na miejscu zdarzenia ruch pojazdów odbywał się w sposób wahadłowy.

Wszyscy uczestnicy wypadku zostali przewiezieni do hrubieszowskiego szpitala. Jak ustalono, doznali oni ogólnych potłuczeń ciała. Kierująca samochodem marki Mazda Emilia B. na własne żądanie wraz z rodziną wypisała się ze szpitala. Natomiast kierujący samochodem marki Ford Escord Robert T. oraz jego żona Magdalena, która jak ustalono znajduje się w trzecim miesiącu ciąży, pozostali na obserwacji w szpitalu.

Pojazdy, które uczestniczyły w tym zdarzeniu zostały zabezpieczone przez pomoc drogową.

W powyższej sprawie zostanie przeprowadzone postępowanie w kierunku art. 177 § 1 kk. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

***

Oficer Prasowy KPP w Hrubieszowie
w/z asp. Jarosław Karkuszewski

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009