Wypadek z udziałem dwóch cystern i VW Golfa. Dwie osoby w szpitalu

Radzyńska policja ustala szczegóły wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj około godz. 12:00 na krajowej 19-ce w miejscowości Grabowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Man, najechał na tył poprzedzającego go pojazdu. Po tym samochód uderzył w jadące z przeciwka auto osobowe. W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznał kierowca oraz pasażer osobówki.

Reklamy

 

Do wypadku doszło wczoraj około godz. 12:00 na drodze krajowej K- 19  w miejscowości Grabowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki MAN z cysterną, 40-letni mieszkaniec Ukrainy, na łuku drogi najechał na tył poprzedzającego go pojazdu. Drugim samochodem marki DAF z cysterną kierował 51-letni obywatel Ukrainy.

Po tym 40-latek zjechał na przeciwległy pas ruchu zderzając się czołowo z jadącym z przeciwka samochodem osobowym marki VW-en. Autem kierował 35-letni mieszkaniec powiatu opatowskiego. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał kierowca oraz pasażer osobówki, którzy przewiezieni zostali do szpitala. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie.

Reklamy

W wyniku wypadku droga krajowa zablokowana była przez kilka godzin, a ruch odbywał się wyznaczonymi przez policjantów objazdami. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jak też niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. 40-latek już usłyszał zarzuty, przyznał się do winy. Dobrowolnie też poddał się karze.

 

 

źródło i fot. KWP Lublin