Wypadki drogowe

HrubieszówPowiat hrubieszowski

Reklamy

W dniu wczorajszym 15 minut po godz. 17.00 w miejscowości Werbkowice na drodze krajowej nr K-74 kierujący samochodem marki VW Transporter wykonując manewr wymijania zauważył w pewnej chwili leżącego na środku jego pasa ruchu człowieka. Kierujący pomimo hamowania i próby ominięcia najechał na leżącego na jezdni człowieka.

***

Werbkowice – wypadek ze skutkiem śmiertelnym

W dniu wczorajszym 15 minut po godz. 17.00 w miejscowości Werbkowice na drodze krajowej nr K-74 kierujący samochodem marki VW Transporter Mariusz H. lat 33 zam. Hrubieszów poruszający się pojazdem od miejscowości Gozdów do Zamościa, wykonując manewr wymijania zauważył w pewnej chwili leżącego na środku jego pasa ruchu człowieka.

Kierujący pomimo hamowania i próby ominięcia najechał na leżącego na jezdni człowieka.

Kierujący o zaistniałym zdarzeniu powiadomił Policję. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny, którym okazał się Mieczysław J. lat 55 zam. Werbkowice.

Kierujący samochodem marki VW był trzeźwy. Samochód został zabezpieczony na parkingu strzeżonym do badań. Na miejscu zdarzenia był obecny Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Hrubieszowie, który nadzorował wykonywane czynności i zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok.

W powyższej sprawie zostanie przeprowadzone dochodzenie w kierunku art. 177 § 2 kk. Grozi za to od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Wypadek drogowy w miejscowości Terebiń gm. Werbkowice

W dniu wczorajszym 30 minut po godz. 19.00 w miejscowości Terebiń gm. Werbkowice kierujący samochodem marki Toyota Avensis Artur Ł. lat 34 zam. Wrocław nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, a następnie wjechał do przydrożnego rowu i uderzył pojazdem w drzewo.

Kierujący był trzeźwy. W wyniku tego zdarzenia pasażerowie tego pojazdu tj. żona kierującego Irena Ł. Dwóch synów Jan i Filip oraz ojciec kierującego Stanisław Ł, uskarżali się na ból w klatce piersiowej, w związku z tym zostali przewiezieni do hrubieszowskiego szpitala.

Jak ustalono, na obserwacji w szpitalu pozostali jedynie żona kierującego oraz jego ojciec, natomiast dzieciom nic się nie stało i nie posiadają żadnych obrażeń.

W tej sprawie zostanie przeprowadzone dochodzenie w kierunku art. 177 § 1 kk. Grozi za to do 3 lat pozbawienia wolności.

***

Oficer Prasowy KPP w Hrubieszowie
w/z asp. Jarosław Karkuszewski

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009