15 lipca 2024

Wypadki na drogach Lubelszczyzny. Uważajmy na drogach podczas dzisiejszych powrotów

Wzmożonych kontroli prędkości i trzeźwości mogą spodziewać się dzisiaj kierowcy na drogach Lubelszczyzny. Policjanci apelują o bezpieczną i rozważną jazdę podczas powrotów z sierpniowego weekendu. Od 14 sierpnia na drogach naszego województwa doszło do 20 wypadków, w których zginęły trzy osoby, a 25 odniosło obrażenia. Doszło także do 201 kolizji drogowych, zatrzymanych zostało 122 nietrzeźwych kierujących.

Reklamy

Przed nami powroty z sierpniowego weekendu. To, czy dojedziemy bezpiecznie do celu, w dużej mierze zależy od nas samych: kierowców, rowerzystów i pieszych. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci. Kierowcy, którzy wyruszą w podróż muszą liczyć się ze wzmożonymi kontrolami. Funkcjonariusze sprawdzą, czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach. Podczas wzmożonych kontroli policjanci będą sprawdzać także czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach bądź na podkładkach. Będą zwracali także uwagę na stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz stan trzeźwości kierujących wszelkimi pojazdami.
Jazda z nadmierną prędkością, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, to wykroczenia regularnie popełniane przez kierujących, które przyczyniają się do wzrostu liczby wypadków i kolizji drogowych Dodatkowo brawura, brak wyobraźni i jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa są również nieodłącznym elementem niewłaściwego zachowania podczas jazdy.
 
Od 14 sierpnia na drogach naszego województwa doszło do 20 wypadków, w których zginęły trzy osoby, a 25 odniosło obrażenia. Doszło także do 201 kolizji drogowych, zatrzymanych zostało 122 nietrzeźwych kierujących. Do najtragiczniejszego w skutkach wypadku doszło w miniony czwartek miejscowości Kamienna Góra w powiecie chełmskim. W wyniku zderzenia volvo ze skodą na miejscu zginęły dwie kobiety w wieku 17 i 34 lat. 21 letni kierowca volvo zmarł w szpitalu.
 
 
 
Źródło: KWP Lublin (R.L.R)