Wypadki z udziałem motocyklistów

Wczoraj na drogach powiatu radzyńskiego doszło do dwóch wypadków drogowych z udziałem motocyklistów. Pierwsze zdarzenie miało miejsce przed godz. 16.00 w miejscowości Lisiowólka. Kierujący motocyklem 23- latek, prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Do drugiego zdarzenia doszło przed godziną 19.00 w miejscowości Brzozowica Duża. 35- latek kierujący hondą zjechał na pobocze, a następnie do przydrożnego rowu uderzając w drzewo.

Reklamy

Do pierwszego zdarzenia doszło około godz. 16.00 w miejscowości Lisiowólka, gm. Wohyń. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem marki WSK, 23- letni mieszkaniec gm. Wohyń, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Po tym motocykl zjechał do przydrożnego rowu i wywrócił się. W wyniku wypadku mężczyzna doznał obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem, a pojazd, którym podróżował był niezarejestrowany i nie posiadał ubezpieczenia OC.

Drugie zdarzenie miało miejsce przed godz. 19.00 w miejscowości Brzozowica Duża, gm. Kąkolewnica. Policjanci będący na miejscu zdarzenia wstępnie ustalili, że kierujący motocyklem marki HONDA, 35- letni mieszkaniec gm. Kąkolewnica, na prostym odcinku drogi, zjechał na pobocze i do przydrożnego rowu. Tam pojazd wywrócił się uderzając w drzewo. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. W obydwu przypadkach od mężczyzn pobrana została krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie w chwili zdarzenia.

Reklamy

Wraz z nadejściem wiosny rozpoczął się sezon motocyklowy. W związku z tym policjanci zwracają się z apelem o szczególną ostrożność i rozwagę na drodze. Prosimy o bezpieczną jazdę, unikanie ryzykownych manewrów, prawidłowe wyprzedzanie oraz dostosowywanie prędkości do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy równoprawnymi użytkownikami dróg. Wzajemna tolerancja pozwoli każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu podróży.

 

źródło i fotl KWP Lublin (B. S.)