Wypił prawie pół litra wódki, a później spowodował wypadek [ZDJĘCIA]

Kierujący Fordem 50-latek uderzył w jadącego przed nim Volkswagena. Okazało się, że miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjantom tłumaczył, że przed jazdą wypił prawie pół litra wódki.

Reklamy

Do groźnego wypadku doszło w środę po południu w miejscowości Sięciaszce, w powiecie łukowskim.

– Z ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Ford Focus 50-latek z Siedlec uderzył w tył jadącego przed nim Volkswagenem Passata – informuje asp. szt. Marcin Józwik z KPP w Łukowie. – 53-letni kierujący Volkswagenem oraz kierujący Fordem doznali obrażeń ciała i zostali przewiezieni do szpitala. Na szczęście okazało się, że urazy jakich doznali nie zagrażają ich życiu.

Reklamy

­

Badanie trzeźwości wykazało, że sprawca miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jak mówił policjantom – wypił wcześniej prawie pół litra wódki.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie wypadku drogowego grozi mu wysoka grzywna, kilkuletni zakaz kierowania pojazdami, a nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności. Dodatkowo, 50-latek będzie jeszcze musiał zapłacić co najmniej 5 tys. złotych świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Najprawdopodobniej będzie też musiał pokryć koszty naprawy Volkswagena.


­

źródło i fot. Policja Lubelska, KPP Łuków


Zobacz też:

Wieźli kolegę w bagażniku. Nagranie [WIDEO]

Wieźli kolegę w bagażniku. Nagranie [WIDEO]


Zerknij na Instagram →