Wyprawa na Roztocze

W ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” uczniowie Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie dnia 09.04.2008 r. wyruszyli na pieszą wędrówkę po Środkowym Roztoczu.

Reklamy

Trasa: Pasieki – Łosiniec – Kunki 10 km. Wyprawa „Trzeźwego Umysłu”.

Na dzień przed rajdem towarzyszyły nam wielkie emocje. Uczniowie przygotowali transparenty profilaktyczne propagujące postawy i zachowania prozdrowotne typu: „Nie Przegap Swoich Marzeń”, „Alkohol To Więzienie Duszy i Ciała” i oczywiście hasło przewodnie „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

Ważnym celem, który również przyświecał naszej wędrówce to kształtowanie umiejętności niezbędnych do utrzymania zdrowia poprzez dobrą kondycję fizyczną. W związku z czym nasi uczniowie spośród pozostałych uczestników rajdu wyróżniali się znaczkami „Trzymaj Formę”, które również samodzielnie przygotowali.

Wędrówkę przez las zakończyliśmy ogniskiem rajdowym, przy którym odbyły się konkursy zręcznościowe, piosenki turystycznej oraz krajoznawczy – połączone oczywiście z pieczeniem kiełbasek.

Zabawa była przednia, młodzieży nie zniechęciła nawet deszczowa pogoda, która utrudniała wyprawę. Wędrowcy wrócili radośni i uśmiechnięci.

tekst
Gimnazjum nr 2

zobacz zdjęcia >>