Wyrzucił psa z auta i odjechał

Zarzut znęcania się nad zwierzętami usłyszał 48-letni mieszkaniec z gminy Łaziska. Mężczyzna w miejscowości Niezdów wyrzucił psa z samochodu i odjechał z miejsca.

Reklamy

 

W środę około godz. 9:00 do dyżurnego opolskiej komendy zadzwoniła kobieta i poinformowała, że widziała jak w miejscowości Niezdów jakiś mężczyzna wyrzucił psa z bagażnika samochodu i odjechał w kierunku Opola Lubelskiego.

Zgłaszająca poinformowała, że porusza się on czerwonym samochodem marki Renault, którego spisała numery rejestracyjne.

Reklamy

Zaangażowanie służby dyżurnej i policjantów będących w służbie doprowadziło do zgłoszenia się 48-latka na komendę w Opolu Lubelskim. Mężczyzna przyznał się do wyrzucenia psa z samochodu, nie widząc w tym nic złego. Tłumaczył mundurowym, że był to bezpański pies, który miesiąc temu przyplątał się na jego posesję.

Tłumaczenia mężczyzny nie pomogły, zgodnie z Ustawą o Ochronie Zwierząt usłyszał już zarzut znęcania się nad zwierzętami. Za to przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Miejmy na uwadze, że zbliżają się wakacje. To szczególny czas urlopów i wrzucenia na „luz”. To jednak niezwykle trudny okres dla wielu psów, które właśnie wtedy, częściej niż kiedykolwiek indziej tracą dom.

 

źródło i fot. KPP Opole Lub.