Wyszedł wędkować i utonął

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 80 letniego mieszkańca gminy Dzierzkowice, w powiecie kraśnickim. Ciało mężczyzny wydobyli z wody strażacy, na pomoc niestety było za późno. Najprawdopodobniej mężczyzna poszedł nad rzekę wędkować i tam utonął.

Reklamy

 

Dyżurny kraśnickiej jednostki policji został wczoraj powiadomiony o utonięciu mieszkańca gm. Dzierzkowice w rzece Wyżnica.

Z policyjnych wstępnych ustaleń wynika, że 80-latek rano wyszedł z domu ze sprzętem do wędkowania. Nad rzeką miał swoje miejsce, gdzie stale wędkował i około południa zaniepokojona rodzina tam rozpoczęła poszukiwania mężczyzny. Nad wodą został odnaleziony tylko sprzęt wędkarski.

Ciało w wodzie zauważył inny wędkarz, który włączył się do poszukiwań.  Powiadomił on straż pożarną, która po przybyciu wydobyła starszego mężczyznę z rzeki. Niestety na pomoc było już za późno.

Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że doszło najprawdopodobniej do nieszczęśliwego wypadku. Mężczyzna wpadł do rzeki i poprzez niepełnosprawność nie mógł się wydostać z wody i utonął.

 

źródło i fot. KPP Kraśnik