Wzrost ujawnionych prób przemytu papierosów i kradzionych aut

Nadbużański Oddział Straży Granicznej odnotował w minionym roku znaczny wzrost prób przemytu papierosów i kradzionych aut. Wartość Zatrzymanych towarów akcyzowych w przejściach granicznych oraz na „granicy zielonej” – znajdujących się na terenie służbowej odpowiedzialności Nadbużańskiego Oddział Straży Granicznej, liczona jest w dziesiątkach milionów złotych.

Reklamy

Jak wynika z podsumowania minionego – 2010r. funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w ramach prowadzonych działań, ujawnili i zabezpieczyli przemyt towarów bez polskich znaków skarbowych akcyzy o wartości prawie 29 mln zł, co stanowi wzrost o 48 procent w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.

Reklamy

W milionach, można też liczyć wartość zatrzymanych pojazdów pochodzących z kradzieży. W tym przypadku – w 2010 roku, funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 265 pojazdów pochodzących z przestępstw o wartości ponad 9,7 mln zł, co stanowi wzrost do analogicznego okresu 2009 roku o 85 procent.

***

Źródło:
NOSG w Chełmie