X Jubileuszowy Dzień Seniora

HrubieszówMoroczyn

Reklamy

Msza Św. w intencji Seniorów rozpoczęła X Jubileuszowy Dzień Seniora w Moroczynie.
Podczas wielu serdecznych słów padających z ust organizatorów i zaproszonych gości wręczono upominki dla najstarszych Seniorów.

Obchodom towarzyszyła bogata część artystyczna przygotowana przez grupę wokalno-teatralną „Czerwona Jarzębina” z Moroczyna, działającą przy GOK w Wołajowicach. W koncercie muzycznym prezentowano: „Piosenki dla Seniorów i o Seniorach” i „Piosenki na wojskową nutę”. Równie ciekawe były widowiska muzyczne: „Czy chciałaby pani Murzyna” oraz „Blok o miłości”.

Rozstrzygnięto również, ogłoszony wcześniej, konkurs „Co wiem o historii Moroczyna”.
Zwycięzca konkursu otrzymał w nagrodę komplet pościeli zaś pozostali uczestnicy koce. Sernikowe szaleństwo, które towarzyszyło uczestnikom imprezy tworzyły konkursy: „Śmieje się jak … do sera” i „Tylko dla lubiących serniki”. Przypomnijmy, że przy obiedzie podawano tradycyjnie ciasto, ale tym razem były to tylko serniki (15 rodzajów!).

Z okazji Jubileuszu wszyscy Seniorzy otrzymali upominki.

Całość zakończyła zabawa, a w niej:
– Biesiada Cygańska,
– piosenki i melodie o jarzębinie,
– utwory znane i lubiane.

Organizatorzy Jubileuszu otrzymali nagrodę od wójta gminy Hrubieszów – Jana Mołodeckiego i przewodniczącego Rady Gminy – Jerzego Fedorczuka oraz prezenty: od starosty hrubieszowskiego, reprezentowanego przez członka Zarządu Powiatu – Danutę Kozłowską i Koła Gospodyń Wiejskich z Husynnego.

Uroczysty Dzień Seniora, który odbył się 31 stycznia 2009 roku przygotowali: Koło Gospodyń Wiejskich, Grupa Nieformalna Aktywna Młodzież oraz Sołtys i Rada Sołecka z Moroczyna.

info i foto
UG Hrubieszów

zdjęcia >>

Hrubieszow LubieHrubie 2009