XXIV Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

2 sierpnia 2006 r. Mszą św. o godz. 8:00 w Katedrze Zamojskiej pod przewodnictwem ks. biskupa Mariusza Leszczyńskiego zainaugurowano XXIV Pieszą Pielgrzymkę Zamojsko – Lubaczowską na Jasną Górę.

Reklamy

Pielgrzymim szlakiem podąża ponad 1000 pątników, w tym także 120-osobowa grupa nr 6 – hrubieszowska. Jej duszpasterzami są ks. Piotr Kawecki i ks. Tadeusz Solski. Wśród duchownych znajdują się także klerycy, diakoni i siostry zakonne z hrubieszowskich dekanatów. Pielgrzymkowy dzień rozpoczyna się modlitwą poranną, następnie jest odprawiana Msza św. i wszyscy wyruszają w drogę. Podczas wędrówki odmawiane są modlitwy i śpiewane piosenki, a każdy dzień kończy się wieczornym Apelem Jasnogórskim.

Dzięki ogólnodostępnym mediom można na bieżąco śledzić uczestników pielgrzymki. W Katolickim Radiu Zamość można codziennie wysłuchać relacji z trasy, wywiadów i konferencji, a wieczorem także Apelu Jasnogórskiego. Natomiast Główna Służba Porządkowa Pielgrzymki aktualizuje stronę internetową http://www.pielgrzymka.zamojska.info/, gdzie są szczegółowe informacje odnośnie trasy, uczestników, noclegów, a także codziennie aktualizowana galeria zdjęć i multimediów. Zapraszam do włączenia się, przynajmniej multimedialnie, w to pielgrzymowanie na Jasną Górę, które zakończy się 14 sierpnia o godz. 10:15, wejściem na szczyt Jasnej Góry.

Reklamy