Z maczetą na funkcjonariuszy

Wczoraj podczas przeszukania terenu jednej z posesji w gminie Dubienka jej mieszkaniec chciał aby funkcjonariusze odstąpili od czynności chwytając jednocześnie za maczetę. Szybka reakcja policjantów pozwoliła na obezwładnienie napastnika.

Reklamy


Wczoraj przed południem policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą chełmskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej przeszukali teren jednej z posesji w gminie Dubienka.

Już w drzwiach wejściowych do domu 30- letni mieszkaniec tej posesji zaczął ich wyzywać, chciał aby odstąpili od czynności chwytając jednocześnie za maczetę. Funkcjonariusze szybko obezwładnili napastnika.

W domu w różnych pomieszczeniach i miejscach znaleźli blisko 3400 paczek papierosów i 27 półlitrowych butelek z alkoholem. Wyroby te nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy. Jak się okazało należały one do 51- letniej właścicielki tej posesji.

Obydwoje zostali zatrzymani. Kobieta jeszcze wczoraj usłyszała zarzuty w tej sprawie. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano wstępnie na kwotę ponad 55 tysięcy złotych. Dzisiaj z mężczyzną tym będą wykonywane dalsze czynności procesowe.

Zmuszanie funkcjonariusza publicznego do zaniechania czynności prawnej zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.źródło i fot. KMP Chełm