Z myślą o misjonarzach

W Grodzie Posadów, w niedzielę 14 lipca, już po raz piąty odbył się Rodzinny Piknik Sportowy z myślą o misjonarzach.

Reklamy

 

Jak zawsze, na uczestników czekało wiele atrakcji sportowych i tych o charakterze piknikowym. Wszystko po to, by spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół. Otwarte mistrzostwa w tenisie stołowym, strzelanie z łuku, konkursy na najładniejszy zamek z piasku, czy potrawę regionalną – to tylko kilka z wielu propozycji dla małych i dużych.

Przede wszystkim celem wydarzenia było uwrażliwianie uczestników na potrzeby misji. Z tego powodu tradycją pikniku stały się spotkania z misjonarzami. W tym roku świadectwem swojej pracy dzielił się werbista, ojciec Stefan Kukuła, siostry Teresa Neitsch i Rose Tcheza, rodowita Kongijka, Franciszkanki Misjonarki Maryi oraz wolontariusze Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata MAITRI, wśród których był Robert Ainebyona z Ugandy.

Podczas pikniku, dużą popularnością cieszyły się loteria i kawiarenka misyjna. Prawie 10 tys. zł zastanie przekazane na potrzeby misji, w tym na zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach MIVA Polska.

W programie imprezy znalazły się także pokazy Bractwa Rycerskiego, wspólne grillowanie, a także koncerty. Na scenie można było zobaczyć lokalnych wykonawców zespołów: TĘCZA z Białopola, LAWENDA z Telatyna, WÓJTOWIANIE z Krasnobrodu, Krzysia i Hani Gągołów. Gwiazdą wieczoru był zespół SOLARIS.

Honorowy patronat nad Piknikiem objął Pasterz Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej JE ks. bp Marian Rojek, a także poseł do Parlamentu Europejskiego Beata Mazurek oraz wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. Piknik zorganizowali: Działa Misyjne Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, Stowarzyszenie Miłośników Grodu Posadów oraz Urząd Gminy Telatyn.

 

(info i fot.: Organizatorzy)
Zobacz też:

SPORT – Tenis stołowy w Grodzie Posadów