Z okrucieństwem zabił psa. Uśmiercone zwierzę schował do torby na zakupy i porzucił w zaroślach (ZDJĘCIA)

32-letni mężczyzna ostrym narzędziem zabił psa. Uśmiercone zwierzę sprawca schował do torby na zakupy, a następnie porzucił w zaroślach na terenie miasta.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek w Kraśniku. Dyżurny tamtejszej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań mężczyzna zabił psa i oddalił się z miejsca. Natychmiast został tam skierowany patrol.

Na miejscu policjanci nie zastali ani sprawcy, ani zwierzęcia. Ujawnione ślady wskazywały jednak na duże prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa.

Reklamy

Funkcjonariusze przeszukiwali okoliczny teren, w poszukiwania włączyła się również kraśnicka Straż Miejska. W końcu natrafiono na schowaną w krzakach torbę na zakupy, w której znajdowały się owinięte foliową reklamówką zwłoki czworonoga.

Na miejscu przeprowadzone zostały oględziny z udziałem lekarza weterynarii, który potwierdził, że pies zginął na skutek ran zadanych przy użyciu ostrego narzędzia.

32-letni sprawca został zatrzymany przez patrol dzielnicowych. Miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Po wytrzeźwieniu, mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący zabójstwa psa ze szczególnym okrucieństwem, do którego ostatecznie się przyznał. Twierdził, że najpierw pies go ugryzł i dlatego zabił go nożem. Zwierzę należało do jednego z członków rodziny.

Prokuratura zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

­

(info i fot. KPP Kraśnik)


Zobacz też:

Tragiczne dachowanie. Nie żyje 21-letni kierowca

Tragiczne dachowanie. Nie żyje 21-letni kierowca


LubieHrubie na Instagramie