Z pijanym kierowcą wracali z kłusowania ryb

39-latek kierował Oplem, mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że wraz z trzema pasażerami wracał z nielegalnego połowu ryb.

Reklamy

 

Zdarzenie miało miejsce w piątek około godziny 2 nad ranem w miejscowości Wilków, w powiecie opolskim. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Opel. Kierującym okazał się 39-letni mieszkaniec gminy Wilków. W aucie jechało troje pasażerów w wieku 17, 42 oraz 48 lat.

Podczas przeprowadzonej kontroli funkcjonariusze wyczuli od kierującego woń alkoholu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że ma ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Dodatkowo, podczas kontroli auta policjanci znaleźli 5 worków z sieciami służącymi do nielegalnego połowu ryb, podbierak z zasilaniem elektrycznym oraz skłusowane ryby.

Mężczyźni przyznali się, że dokonali nielegalnego połowu ryb na rzece Cholewiance.

Policjanci zatrzymali nielegalne narzędzia połowowe. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania 39-latka znaleziono dodatkowo dwie sieci rybackie, przerobioną wiatrówkę oraz 56 sztuk amunicji do kbks, 3 sztuki amunicji myśliwskiej oraz 2 sztuki amunicji ostrej.

Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnym areszcie. Usłyszą zarzuty z ustawy „o rybactwie śródlądowym”, a kierujący odpowie ponadto za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz posiadanie amunicji bez wymaganego zezwolenia.

 

źródło i fot. KPP w Opolu Lubelskim