Z siekierą na sąsiadkę [ZDJĘCIA]

72-letni mężczyzna podczas awantury zaatakował sąsiadkę siekierą, ponieważ ta rzekomo nie oddała mu pożyczonych wcześniej pieniędzy.

Reklamy

Do ataku doszło w ostatnią sobotę przed godziną 19 we Włodawie. Ze zgłoszenia, które otrzymali tamtejsi policjanci wynikało, że w jednym z mieszkań na terenie miasta mężczyzna miał zaatakować kobietę siekierą.

– Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że do 57-latki przyszedł sąsiad, który zaczął ją posądzać o kradzież pieniędzy. Gdy ta zaprzeczyła, aby je brała, mężczyzna miał zagrozić jej zabójstwem. Wyjął siekierę i zadał cios w kierunku głowy kobiety – relacjonuje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa z włodawskiej komendy. – Na szczęście zamierzonego celu nie osiągnął, gdyż 57-latka zasłoniła się ręką, doznając rany przedramienia. Mieszkanka Włodawy schroniła się przed oprawcą w sąsiedniej części budynku i tam oczekiwała na policjantów.

Reklamy

Sprawcę napaści funkcjonariusze zlokalizowali w jednym z sąsiednich mieszkań. Był pod widocznym działaniem alkoholu.

72-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa oraz uszkodzenia ciała. Może mu grozić kara dożywotniego pozbawienia wolności.


źródło i fot. KPP we Włodawie


Zobacz też:

Hrubieszów: Oferty pracy na dzień 23.05.2023

Hrubieszów: Oferty pracy na dzień 23.05.2023


Zerknij na Instagram →