Za garść monet oddał 12 000 zł.

12 tys. zł stracił mieszkaniec Puław, który dał się oszukać dwóm mężczyznom, udającym obcokrajowca i ortopedę. 82-latek w zamian za 30 jednopensówek oddał im większość swoich oszczędności.

Reklamy

 

W środę, 82-letni mieszkaniec Puław został oszukany, kiedy szedł z oszczędnościami, które miał zamiar wpłacić do banku.

82-latek idąc do banku, został zaczepiony przez nieznanego mu mężczyznę mówiącego w obcym języku. Gdy starszy pan próbował zrozumieć, o co chodzi, podszedł drugi mężczyzna, który mówił po polsku. Twierdził, że jest ortopedą.

Reklamy

Z rozmowy między „obcokrajowcem” a „ortopedą” wynikało, że ten pierwszy chce sprzedać monety, drugi je kupić, ale brakuje mu pieniędzy. Domniemany lekarz tak pokierował rozmową, że starszy pan uwierzył w transakcję i pożyczył mu większość swoich oszczędności, które planował wpłacić do banku. Jako zabezpieczenie pożyczki, dostał 30 monet, z których każda miała być warta prawie 100 zł.

82-latek oczekiwał później w banku na „ortopedę” mającego oddać mu pieniądze. Fałszywy lekarz nie pojawił się jednak, a mieszkaniec Puław po jakimś czasie zorientował się, że został oszukany. Drogocennymi monetami okazały się być brytyjskie jednopensówki.

Teraz oszustów szuka Policja.

 

(fot. KMP Puławy)