Za podwiezienie zaproponował 1000 zł, lecz zamiast zapłacić – zaczął strzelać

Policja zatrzymała 46-latka, który oddał dwa strzały z broni myśliwskiej w kierunku czterech mężczyzn.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w niedzielę w godzinach porannych. Policjanci zostali zawiadomieni, że na terenie posesji w gminie Nowodwór, nieznany mężczyzna oddał dwa strzały z broni palnej.

– Jak się okazało, 28-latek z powiatu puławskiego, wraz z trzema innymi mężczyznami przywieźli do domu 46-latka poznanego w dyskotece, który w zamian za podwózkę z powiatu puławskiego do miejsca zamieszkania w powiecie ryckim, zaproponował 1000 zł. Gdy wjechali na wskazaną posesję, 46-latek poszedł do domu po pieniądze. Wrócił jednak z bronią i oddał dwa strzały w kierunku pojazdu i mężczyzn, a następnie kazał im opuścić posesję. Mężczyźni odjechali i powiadomili policję. Na szczęście żadna z osób nie odniosła obrażeń, pojazd również nie został uszkodzony – informuje aspirant sztabowy Agnieszka Marchlak z ryckiej Policji. – Natychmiast na miejsce zostały skierowane patrole policji. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna przebywa w domu i może posiadać broń palną, cała posesja oraz droga w jej pobliżu zostały zabezpieczone. W wyniku działań podjętych na miejscu przez policjantów z domu wyszło dwóch mężczyzn, którzy zostali zatrzymani. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Sprawcą zdarzenia okazał się 46-letni mieszkaniec gminy Nowodwór.

Reklamy

­

Badanie trzeźwości wykazało, że 46-latek miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zabezpieczyli dwie jednostki broni myśliwskiej oraz amunicję różnego rodzaju.

Zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Rykach, gdzie usłyszał zarzut stosowania groźby bezprawnej w celu zmuszenia do określonego zachowania. Decyzją prokuratury, zastosowano wobec niego dozór policji i zakaz zbliżania do pokrzywdzonych.

­

źródło i fot. Policja Lubelska / KPP Ryki


Zobacz też:

Tragiczny wypadek – zginął pieszy. Nie miał odblasków

Tragiczny wypadek – zginął pieszy. Nie miał odblasków


Zerknij na Instagram →