Zaatakował 70-letnią kobietę. Skopał ją, powodując poważne obrażenia ciała

48-letni mężczyzna, na jednym z zamojskich osiedli, zaatakował 70-letnią kobietę. Kopiąc ją spowodował u niej poważne obrażenia ciała. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło w niedzielną noc. Policjanci zostali zawiadomieni, że do szpitala została przetransportowana 70-letnia mieszkanka Zamościa, która wcześniej została dotkliwie pobita na jednym z zamojskich osiedli.

O zajściu służby ratunkowe powiadomił mężczyzna, który usłyszał odgłosy wyzwisk i bicia dochodzące z pobliskiego parkingu. Na miejscu policjanci wykonali czynności procesowe, zabezpieczając dowody przestępstwa oraz ustalając osobę, która dokonała pobicia.

Jeszcze tej samej nocy został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie podejrzany 48-letni mężczyzna, również mieszkaniec Zamościa. W czasie zatrzymania był pijany, w organizmie miał 2 promile alkoholu.

48-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Zamościu, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Za zarzucaną zbrodnię, grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocia.

 

źródło i fot. KMP Zamość