Zabarykadował się w domu i strzelał do sąsiadów. Ujęli go antyterroryści [ZDJĘCIA, WIDEO]

41-letni mężczyzna zabarykadował się w swoim domu i zaczął z okna strzelać z wiatrówki oraz łuku do sąsiadów.

Reklamy

Mieszkańcy jednej z kraśnickich ulic zawiadomili policję, że ich 41-letni sąsiad strzela z okien swojego domu z przedmiotu przypominającego broń palną i wyrzuca na zewnątrz różne rzeczy. Wcześniej miał też ostrzelać szyby i elewacje okolicznych budynków, a także zaparkowany samochód, wybijając w nim szybę, a także wypuścić w kierunku sąsiadów strzały z łuku.

– Policjanci z Kraśnika otoczyli budynek, a następnie próbowali rozmawiać z mężczyzną, jednak ten na widok funkcjonariuszy zabarykadował się i co chwilę mierzył z okien w ich stronę oraz oddawał w ich kierunku strzały – relacjonuje wydarzenia młodszy aspirant Paweł Cieliczko z kraśnickie policji. – Z zebranych informacji wynikało podejrzenie, że 41-latek może posiadać broń lub inne niebezpieczne narzędzia, a jego irracjonalne zachowanie zagrażało życiu i zdrowiu osób postronnych, w związku czym w działania zaangażowani zostali policyjni kontrterroryści.

Reklamy

­

Podczas policyjnej akcji sprawca został zatrzymany i trafił do szpitala neuropsychiatrycznego. Podczas przeszukania jego domu ujawniono łuk ze strzałami, kilka sztuk broni pneumatycznej – rewolwery i karabinek, noże i miecz samurajski, kilka sztuk amunicji myśliwsko-sportowej, a także pojemniki ze śrutami.

Trwa ustalanie wszelkich okoliczności zdarzenia.


­

źródło, wideo, fot. Policja Lubelska / KPP Kraśnik, youtube.com / LubieHrubie.pl


Zobacz też:

Wjechał Oplem pod ciężarówkę. Zginął na miejscu

Wjechał Oplem pod ciężarówkę. Zginął na miejscu


Zerknij na Instagram →