Zabawa choinkowa w Bereżnicy

W mroźny sobotni wieczór 4 lutego w Bereżnicy miała miejsce niecodzienna uroczystość. W pięknie wyremontowanej świetlicy wiejskiej zorganizowana została zabawa choinkowa, która zgromadziła kilkadziesięcioro najmłodszych mieszkańców tej nadbużańskiej miejscowości.

Reklamy

Organizatorem zabawy było Koło Gospodyń Wiejskich w Bereżnicy, przy współudziale i dużym zaangażowaniu rady sołeckiej oraz druhów z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Punktualnie o godzinie 19-stej organizatorzy oficjalnie rozpoczęli uroczystość oraz przywitali zebranych gości na czele z Wicestarostą Powiatu Hrubieszowskiego Panem Leszkiem Czerwonką. Szczególnie gorąco powitani zostali najważniejsi w tym dniu goście, czyli dzieci, które podczas zabawy zaprezentowały się we własnoręcznie przygotowanych kostiumach.

Następnym i zarazem najważniejszym punktem sobotniej uroczystości było spotkanie najmłodszych mieszkańców Bereżnicy z Mikołajem, który przybył do dzieci z wielkim workiem pełnym prezentów.

Mikołaj po zajęciu honorowego miejsca po środku sali rozpoczął wręczanie prezentów. Dzieci w zamian za upominki musiały pochwalić się znajomością wierszyków, piosenek no i oczywiście tabliczki mnożenia. Wszystkie grzeczne dzieci oprócz prezentów od Świętego Mikołaja zostały obdarowane słodyczami, które ufundował Pan Wicestarosta.

Zabawa choinkowa dla dzieci była kolejną z cyklu imprez organizowanych w Bereżnicy. Uroczystości takie jak sobotnia służą kultywowaniu dawnych dobrych zwyczajów związanych z karnawałem, lecz także wzajemnej integracji społeczności lokalnej.

 

Info i foto: Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie