4 grudnia 2023

Zabawa dzieci zakończona pożarem stodoły. Straty będą musieli pokryć rodzice

Do sądu rodzinnego trafi sprawa nastolatków, które bawiąc się spaliły stodołę. Straty, które oszacowano na kwotę 40 tysięcy złotych, będą musieli pokryć rodzice.

Reklamy

Do pożaru doszło w ubiegłą środę w Janowie Podlaskim. Policjanci zauważyli pożar stodoły wraz z budynkiem gospodarczym. Na miejsce natychmiast skierowano strażaków.

W wyniku pożaru doszczętnemu spaleniu uległa drewniana stodoła wraz ze znajdującym się w środku mieniem, w tym między innymi przyczepą kempingową i zgrabiarką do siana. Straty oszacowano na 40 tys. zł. Ustalono, że do zdarzenia doszło w wyniku podpalenia.

Reklamy

W trakcie prowadzonego w tej sprawie śledztwa okazało się, że związek ze sprawą ma czworo młodych mieszkańców Janowa Podlaskiego w wieku 10-12 lat. Dzieci wymyśliły sobie zabawę polegającą na podpalaniu i gaszeniu znajdującej się w stodole słomy.

Kiedy sytuacja wymknęła się spod kontroli i pożaru nie zdołały już ugasić – uciekły. Na miejscu pozostał jedynie 10-latek, który zadzwonił na numer alarmowy.

Teraz sprawą dzieci zajmie się sąd rodzinny. W przypadku, gdy sprawcami takich czynów są nieletni, to na rodzicach spoczywa obowiązek poniesienia kosztów związanych z naprawieniem wyrządzonych przez nie szkód.

(fot. KMP Biała Podlaska)


Zobacz też:

Uszkodził naczepę, budynki i zablokował drogę, bo… tak poprowadziła go nawigacja – ZDJĘCIA

Uszkodził naczepę, budynki i zablokował drogę, bo… tak poprowadziła go nawigacja – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie