Zakończono Polsko – Niemieckie szkolenie z zakresu zwalczania przestępczości samochodowej

Nadbużański Oddział Straży Granicznej był organizatorem Polsko – Niemieckiego szkolenia z zakresu zwalczania przestępczości samochodowej, które odbyło się w tym tygodniu w Chełmie.

Reklamy

Szkolenie miało charakter międzynarodowy, uczestniczyła w nim bowiem delegacja funkcjonariuszy niemieckiej Policji Landowej Brandenburgii  z Dyrekcji Policji „Wschód” z Frankfurtu nad Odrą oraz z Polsko – Niemieckiego Centrum Współpracy w Świecku. W zakończonym przedsięwzięciu, wzięli również udział funkcjonariusze z Komendy Głównej SG, Komendy Głównej Policji, Służby Celnej RP oraz funkcjonariusze Nadodrzańskiego i Nadbużańskiego Oddziału SG.

Uczestnicy szkolenia ukierunkowanego na zwalczanie przestępczości samochodowej po części teoretycznej, brali udział w działaniach praktycznych, realizowanych na terenie służbowej odpowiedzialności Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. W ramach tych czynności udało się odzyskać cztery skradzione pojazdy o wartości ponad 160 tys. zł.

W minionym roku Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 365 pojazdów pochodzących z przestępstw o wartości ponad 18,7 mln zł, co stanowi wzrost do analogicznego okresu o 48 procent.


Info i fot. NOSG