22 lutego 2024

Zamaskowani, z gazem, nożem i pałką napadali na sklepy w okolicach Zamościa – ZDJĘCIA

Zamaskowani kominiarkami sprawcy, przy użyciu niebezpiecznych przedmiotów, sterroryzowali ekspedientki kradnąc pieniądze z utargu. Napastnicy zostali zatrzymani w trakcie ucieczki samochodem podczas policyjnej blokady dróg.

Reklamy

W środę, po godzinie 19, zamojscy policjanci otrzymali informację, że grupa trzech zamaskowanych mężczyzn dokonała napadu na jeden ze sklepów w gminie Adamów.

Niebezpiecznymi przedmiotami sterroryzowali ekspedientkę, zmuszając ją do otworzenia sklepowej kasy, z której zabrali 1000 złotych utargu.  Napastnicy do sklepu wciągnęli też jednego z klientów, który w tym czasie przebywał przed budynkiem, wcześniej spryskując mu twarz gazem. Podobnie potraktowali innego klienta, któremu jednak udało się uciec i powiadomić o zajściu właścicieli sklepu.

Reklamy

Sprawcy, po zdarzeniu uciekli ze sklepu i odjechali samochodem.

Na miejsce oraz na okoliczne drogi dojazdowe natychmiast zostały skierowane policyjne radiowozy. Zarządzono blokady dróg.

W miejscowości Wychody doszło do zatrzymania sprawców – 4 mężczyzn w wieku od 17 do 34 lat, mieszkańców powiatu zamojskiego. W trakcie przeszukania auto, którym się poruszali, ujawniono m.in. kominiarki, drewniane kije oraz tablice rejestracyjne pochodzące z innego samochodu.

Okazało się, że działali oni już na terenie powiatu zamojskiego. Kilka dni wcześniej, w nieco zmienionym składzie, napadli na jeden ze sklepów w Sitańcu. Tam, również zamaskowani i uzbrojeni w kije oraz samochodowy klucz, zmusili ekspedientki do wydania około 6 tysięcy z kasy.

W trakcie śledztwa, zamojscy kryminalni ustalili, że grupa działała w szerszym składzie. Łącznie zatrzymano 11 osób. Wobec 5 osób w wieku od 17 do 42 lat, które dokonały napadów na sklepy sąd na wniosek Policji zastosował tymczasowe aresztowania. Zatrzymane osoby miały związek z włamaniami do sklepów na terenie powiatu zamojskiego, do których dochodziło na przestrzeni ostatnich tygodni.

­

(info i fot. KMP Zamość)


Zobacz też:

Tyszowce: Policjanci pilotowali samochód z tracącą oddech kobietą

Tyszowce: Policjanci pilotowali samochód z tracącą oddech kobietą


LubieHrubie na Instagramie