1 grudnia 2023

Zamiast pieczarek – uprawiali konopie (ZDJĘCIA, WIDEO)

W hali wykorzystywanej niegdyś, jako pieczarkarnia, policjanci ujawnili prawie 2 tysiące krzaków konopi. Zabezpieczono również ponad 5 kilogramów suszu marihuany. Zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 42-49.

Reklamy

W połowie ubiegłego tygodnia, policjanci weszli na posesję znajdującą się na terenie powiatu bialskiego. Z pozyskanych przez nich informacji wynikało, że w budynku byłej pieczarkarni znajduje się nielegalna uprawa konopi indyjskich. Zatrzymano 42-letniego mieszkańca gminy Biała Podlaska, który przyjechał „by doglądać interesu”.

W hali ujawniono specjalistycznie prowadzoną uprawę konopi oraz wyposażenie plantacji: oświetlenie, wentylatory, filtry, nawozy, pochłaniacze a także komputer.

Reklamy

Z ustaleń policjantów wynika, że od sierpnia tego roku sprawcy uprawiali tam niemal 2 tysiące roślin konopi indyjskich. Zabezpieczono również, znajdujący się w plastikowych skrzynkach oraz wiaderkach – susz marihuany.

W sprawie zatrzymano dwóch mieszkańców Białej Podlaskiej w wieku 44 i 49 lat. W samochodzie należącym do 44-latka policjanci ujawnili marihuanę, a w miejscu jego zamieszkania gotówkę. Pieniądze zabezpieczyli też w mieszkaniu 49-latka. Łącznie była to kwota niemal 70 tys. zł.

Podczas działań, funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 5 kilogramów marihuany i ponad 1300 roślin konopi.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty, a bialski sąd zastosował wobec całej trójki środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Mężczyźni odpowiadać będą za uprawę mogącą dostarczyć znaczną ilość marihuany, a także wytwarzanie oraz posiadanie znacznej ilości tego narkotyku.

44-latek odpowiadał będzie dodatkowo za kierowanie samochodem, znajdując się pod wpływem narkotyków. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

­

(info, wideo, fot. KMP Biała Podlaska)Zobacz też:

Tragiczny wypadek. 23-latki wysiadły z auta i zginęły (ZDJĘCIA)

Tragiczny wypadek. 23-latki wysiadły z auta i zginęły (ZDJĘCIA)


lubiehrubie na Instagramie