Zamość: Egzamin na prawo jazdy zakończony na płocie

18-latek w czasie zdawania egzaminu na prawo jazdy zmieniając kierunek jazdy uderzył w ogrodzenie posesji. Na szczęście nie odniósł obrażeń, jednak siedzący obok egzaminator wymagał dalszych badań w warunkach szpitalnych.

Reklamy

 

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w czwartek w Zamościu przy ul. Olchowej.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że w czasie egzaminu na prawo jazdy kierujący samochodem marki Suzuki skręcając w ul. Lazurową uderzył w ogrodzenie posesji.

Za kierownicą Suzuki siedział 18-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, który zdawał w tym czasie egzamin praktyczny na prawo jady. Obok na miejscu pasażera siedział egzaminator.

Prawdopodobną przyczyną kolizji było niedostosowanie prędkości i techniki jazdy do posiadanych umiejętności w czasie zmiany kierunku jazdy.  

Egzaminator karetką pogotowia został przewieziony do szpitala na dalsze badania. Na szczęście okazało się, że nie odniósł poważnych obrażeń. Ze zdarzenia wyszedł z ogólnymi potłuczeniami.

Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało, że zarówno kierujący, jak i egzaminator byli trzeźwi. Rozstrzygnięciem sprawy zajmie się sąd. 

 

źródło i fot. KMP Zamość