Zamość: Grzegorz Serafin I Vice – Mistrzem Polski na rok 2013 w Modelarstwie Lotniczym!

44 Mistrzostwa Polski Modeli Latających dla Juniorów Młodszych odbyły się w dniach 8-10 czerwca 2013 na lotnisku Aeroklubu Gliwickiego. Opiekunem zawodników był hrubieszowianin Leszek Kryszczuk.

Reklamy

Udział w zawodach wzięło ok. 200 uczestników, którzy reprezentowali 21 najlepszych zespołów z całego kraju. Województwo lubelskie reprezentowały dwa aerokluby: Świdnicki i Zamojski.

Mistrzostwa przeprowadzone były w 8. kategoriach modeli latających. Drużyna Aeroklubu Ziemi Zamojskiej indywidualnie wzięła udział w 4. konkurencjach: modeli akrobacyjnych na uwięzi F2B/M, modeli szybowców F1A/M i F1H oraz modeli rakiet czasowych S6A.

W wyniku dwudniowej zaciętej rywalizacji przy upalnej pogodzie nasi zawodnicy osiągnęli następujące rezultaty:

– Grzegorz Serafin – w klasie modeli akrobacyjnych na uwięzi zajął II miejsce i został I Vice – Mistrzem Polski na rok 2013 (otrzymał medal Aeroklubu Polskiego, dyplom i puchar)

– Piotr Wielosz-Hałasa – w klasie modeli szybowców F1H zajął 12 miejsce

– Piotr Mazurek – w klasie szybowców F1A/M zajął 9 miejsce

– Kamil Czop – w klasie modeli rakiet S6A – zajął 13 miejsce

– Grzegorz Serafin – w klasie modeli rakiet S6A – zajął 21 miejsce

– Piotr Wielosz-Hałasa – w klasie modeli rakiet S6A – zajął 23 miejsce

– Piotr Mazurek – w klasie modeli rakiet S6A – zajął 29 miejsce

Komisja Sędziowska po zsumowaniu miejsc indywidualnych przyznała drużynie Aeroklubu Ziemi Zamojskiej zespołowo 6 miejsce (otrzymała puchar i dyplom), na 21 wszystkich drużyn biorących udział w Mistrzostwach Polski Modeli Latających.

Kierownikiem i trenerem naszej drużyny był instruktor Andrzej Niezgoda, a opiekunem zawodników był instruktor Leszek Kryszczuk.

 

Joanna Giruć

Fot. Leszek Kryszczuk