Zamość: Ichoriada 2013

7 czerwca 2013r. już po raz drugi odbędzie się impreza pod nazwą ICHORIADA organizowana przez Wyższą Szkołę Humanistyczno – Ekonomiczną im. Jana Zamoyskiego z siedzibą w Zamościu.

Reklamy

Słowo ‘ichor’ z greckiego znaczy ‘krew bogów’, więc jak łatwo się domyśleć, głównym założeniem wydarzenia będzie promowanie honorowego krwiodawstwa i innych prozdrowotnych działań, mających na celu dbanie o swoje zdrowie, by w przyszłości móc oddać ten najcenniejszy lek życia.

W porozumieniu z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Uczelnia przeprowadzi akcję zbiórki krwi i zachęcać będzie do zarejestrowania się w bazie dawców szpiku. Inicjatywa ta skierowana jest głównie do młodzieży akademickiej, ale poza studentami i pracownikami uczelni, krew może oddać każdy. Hasło tegorocznej imprezy to ‘Ratuj życie – masz to we krwi’.

Akcja rozpocznie się o godz. 8:00 w budynku Collegium Novum (Koszary 54) i potrwa do godz. 13:00. W tym czasie na terenie uczelni będą odbywały się liczne imprezy towarzyszące, a mianowicie:

 

  • WIZAŻ I STYLIZACJA – spotkanie z wizażystką Magdaleną Kozyrą z salonu kosmetycznego ATELIER oraz stylistką fryzur Magdaleną Iwańczak z Fabryki Fryzur
  • DEKOROWANIE SAL – spotkanie z dekoratorką sal, domów, kościołów Ewą Machajską (Inspiracje-Art Ewa Machajska.)
  • INSTRUKTAŻ Z UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ – zespół ratowników PCK

 

Akcji towarzyszyć będą także TARGI PRACY organizowane przy współudziale z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Zamościu. Podstawowym założeniem targów jest umożliwienie osobom bezrobotnym i poszukującym pracy zapoznania się z ofertą różnych instytucji i umożliwienie im bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi pracodawcami. Na terenie uczelni od godz. 10:00 do godz. 12.30 będą odbywały się prezentacje ofert pracy, praktyk i staży oraz o godz. 11.00 odbędzie się szkolenie nt. „ Jak zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku pracy”(wstęp wolny).

 

Na godz. 19:00  planowana jest się wieczorna cześć ICHORIADY w klubie Czarcia Brama przy ul. Królowej Jadwigi 2. Przewidziane są konkursy z nagrodami ufundowanymi przez sponsorów, a punktem kulminacyjnym będzie występ zespołu VEEGAS. Imprezę poprowadzi DJ WIENIO.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w imprezie. Wybierając się oddać krew miejmy na uwadze, iż dzięki naszemu gestowi ktoś odzyska zdrowie i siły i nawet jeśli nigdy nie usłyszymy słowa dziękuję od konkretnej osoby, to z pewnością wielu ludzi, których nie znamy i nigdy nie poznamy, będzie nam wdzięcznych za ten jakże hojny gest. O ile jest się zdrowym i pełnoletnim, nic nie stoi na przeszkodzie, by uratować komuś życie, zwłaszcza, gdy kosztuje to tylko chwilkę. W końcu krew jest czymś, czego nie da się kupić ani wyprodukować, a jej stratę po pobraniu zdrowy organizm jest w stanie bardzo szybko nadrobić.

Podczas ubiegłorocznej ICHORIADY udało się zebrać ponad20 litrówkrwi, organizatorzy liczą, że w tym roku frekwencja również dopisze. Oprócz tradycyjnych czekolad KAŻDY, kto odda krew, otrzyma bilet wstępu na wieczorny koncert oraz upominki od sponsorów.

Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Zamościa.