Zamość: Maraton filmowy „Igrzyska Śmierci”

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu serdecznie zaprasza miłośników bestsellerowej trylogii Suzanne Collins na Maraton filmowy: Igrzyska śmierci. W programie dwie części filmowego przeboju: „Igrzyska śmierci” oraz „Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia”. Maraton filmowy już 22 listopada 2013 o godz. 17:30.

Reklamy


IGRZYSKA ŚMIERCI

Katniss pochodzi z Dwunastego Dystryktu, jednego z najbiedniejszych regionów w państwie Panem. Kiedy jej młodsza siostra zostaje wylosowana do udziału w Głodowych Igrzyskach, corocznym turnieju organizowanym przez bezwzględne władze, Katniss zgłasza się, by zająć jej miejsce. To oznacza, że opuści nie tylko rodzinę, której jest żywicielką, ale i Gale’a, który zdaje się być dla niej kimś więcej niż przyjacielem. Transmitowane przez ogólnopaństwową telewizję Igrzyska przeżyć może tylko jeden uczestnik. Katniss musi więc zwyciężyć, jeśli kiedykolwiek jeszcze ma zobaczyć swoich bliskich. Katniss i Peeta, chłopak także wylosowany do udziału w Igrzyskach, pochodzą z biednego dystryktu i nie byli szkoleni w walce. W oczach widzów skazani są na porażkę. Ale Igrzyska są nieprzewidywalne – między młodymi rodzi się uczucie, a odważna szesnastolatka rozpala w ludziach nadzieję na zmiany, stając się symbolem buntu i walki z niesprawiedliwością. Jednak aby osiągnąć cel, musi dokonać rzeczy niemożliwych…

 

IGRZYSKA ŚMIERCI: W PIERŚCIENIU OGNIA

Kontynuacja wydarzeń z pierwszej części fenomenalnych „Igrzysk śmierci”, które zawładnęły wyobraźnią publiczności na całym świecie. Do zjawiskowej obsady (młode gwiazdy Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson i Liam Hemsworth) dołącza zdobywca Oscara Philip Seymour Hoffman. Po zwycięstwie w 74. Głodowych Igrzyskach, Katniss Everdeen (Lawrence) oraz Peeta Mellark (Hutcherson) udają się na obowiązkowe Tournee Zwycięzców. Choć zuchwale złamali reguły rozgrywki, w glorii zwycięstwa odwiedzają kolejne dystrykty. Dowiadują się o fali zamieszek, do których przyczynił się ich niebywały wyczyn. W tym samym czasie prezydent Snow (Donald Sutherland) przystępuje do organizacji jubileuszowych, 75. Igrzysk, w których dawni zwycięzcy będą musieli stanąć przeciw sobie. Te wydarzenia mogą zmienić państwo Panem na zawsze. „W pierścieniu ognia” to druga część bestsellerowej trylogii autorstwa Suzanne Collins, która stała się jednym z największych wydawniczych fenomenów ostatnich lat.

 

Cena biletu na maraton: 29 zł