Zamość: Najlepsze filmy górskie – Reel Rock 2012

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu serdecznie zaprasza na pokaz najlepszych filmów górskich z serii REEL ROCK 2012. Przegląd odbędzie 28 lutego 2013 o godz. 18:30.

Reklamy

Reel Rock to ukazująca się co roku seria najlepszych filmów górskich i wspinaczkowych z całego świata. Każdy z pokazów jest porywającym wydarzeniem, które budzi ogromne emocje nie tylko wśród miłośników wspinaczki i ekstremalnych wrażeń. Rywalizacja i przesuwanie granic ludzkiej wytrzymałości, przygoda, ryzyko i adrenalina na najwyższym poziomie, największe nazwiska w tym sporcie, niesamowite osobowości, fascynujące historie i piękne ujęcia z niezwykłych miejsc w górach na całym świecie.

Najnowszy Reel Rock 2012 to cztery najlepsze filmy ubiegłego roku poświęcone wspinaczce: Chris Sharma i Adam Ondra walczą o pierwsze 5.15C, Sasha Digiulian ustanawia nowe damskie standardy, Conrad Anker, Renan Ozturk i Jummi Chin po latach w końcu zdobywają w Indiach Płetwę Rekina na Meru, Solista Alex Honnold ma nowy pomysł, by w ekstremalnym świecie znów być pierwszy, angielskie chłopaki pokazują Amerykanom, jak się wspinać w przerysach…

 

Bilety: 10 zł (ulgowy), 12 zł (normalny)

PARTNER: Centrum wspinaczkowe CLIMB UP

 

REEL ROCK 2012 KATALOG FILMÓW

 

Ciężko, ciężko (The Dura dura)

Chris Sharma był królem wspinaczki sportowej przez ostatnie 15 lat. Przez ten czas stworzył koło swojego domu w hiszpańskiej Katalonii mekkę dla miłośników trudnych (hiszp. dura) dróg wspinaczkowych. Dzisiaj, czeskie cudowne dziecko, dziewiętnastoletni Adam Ondra przyjeżdża do Chrisa by zdjąć mu koronę z głowy. Obaj walczą o ustanowienie pierwszego na świecie 5.15C, a w tym samym czasie Sasha DiGiulian i Daila Objeda swoimi świetnymi wspinaczkami wysyłają dotychczasowe kobiece standardy w niebyt.

23 minuty

 

Płetwa Rekina (The Shark’s fin)

Conrad Anker, legendarny alpinista od 20 lat ma obsesję na punkcie Płetwy Rekina (The Shark’s fin) – spektakularnego niezdobytego granitowego filaru na Mt. Meru (6310m) w Indiach. W roku 2008 wraz z Jimmym Chinem i Renanem Ozturk wspinał przez 18 dni pokonując setki metrów tylko po to by zawrócić przed szczytem. Trzy lata później ten sam skład podjął decyzję o powrocie pod filar niezważając na rodzinne problemy Ankera i wypadek narciarski Ozturka, który miał miejsce zaledwie 6 miesięcy wcześniej i skończył się urazem czaszki, złamaniem szyi i poważnym pytaniem o sens kolejnej wyprawy.

23 minuty

 

Szerocy chłopcy (Wide Boys)

Amerykańscy wspinacze „ofłajdowi” przyzwyczaili wszystkich do swojego twardego wizerunku szorstkich i zakręconych gości gotowych wykrwawić się na drodze. Więc kiedy dwóch właściwie jeszcze chłopców z Wielkiej Brytanii – Tom Randall i Pete Whittaker – przeskoczyło ocean by łyknąć szerokie szczeliny na zachodzie kraju, wliczając w to pierwsze przejście najtrudniejszej na świecie szczeliny znanej jako Century Crack – dla wszystkich było to małym szokiem.

20 minut

 

Honnold 3.0

Alex Honnold jest znany jako jeden z najodważniejszych solistów swojego pokolenia. Jak sobie dać radę w tej niebezpiecznej grze, w której trzeba balansować pomiędzy czystą ambicją a instynktem samozachowawczym? Od pierwszych wysokich bulderów do solowej wspinaczki 5.13, od dalekich przygód wspinaczkowych do rekordu prędkości na Nosie (The Nose). Honnold wciąż zadaje sobie pytanie co jest ważniejsze a w międzyczasie przygotowuje się do swojej największej przygody – Josemicki Triplet – w ciągu 19 godzin wejść na Mt. Watkins, El Cap i Half Dome. 95% solo bez zabezpieczeń.

23 minuty