Zamość: Nic nie wiedział o kontrabandzie we własnym garażu?

Funkcjonariusze Służby Celnej z hrubieszowskiej komórki zwalczania przestępczości zajęli blisko 6,7 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz ponad 1 tys. litrów spirytusu. Kontrabanda ukryta była na terenie jednej z zamojskich posesji.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (14.07.) około godziny 15.00. Celnicy przeszukali jedną z prywatnych posesji w Zamościu w związku z podejrzeniem, że mogą się tam znajdować towary akcyzowe nielegalnego pochodzenia.

Uwagę funkcjonariuszy zwrócił zamknięty szczelnie garaż, do którego klucza nie posiadała żadna ze znajdujących się w obejściu osób. Po sforsowaniu zamka oczom mundurowych ukazały się pudełka z papierosami bez polskich znaków akcyzy oraz butelki z alkoholem. Po przeliczeniu towaru okazało się, że garaż skrywał  aż 6683 paczki papierosów oraz 1034 litry spirytusu niewiadomego pochodzenia bez polskich znaków akcyzy.

Właściciel posesji zaprzeczył, jakoby towar miał stanowić jego własność. Wyjaśnił też, że nic nie wiedział o ukrytej w garażu kontrabandzie.

Celnicy zajęli alkohol i papierosy warte łącznie ponad 100 tys. zł. Trwa ustalanie właścicieli nielegalnego towaru.

 

Info i fot. SCRP