16 lipca 2024

Zamość: Obywatelska postawa pomocna w zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 58-letni kierowca audi zatrzymany przez zamojskich policjantów, dzięki czujności innego użytkownika drogi. Mężczyznę zaniepokoił sposób w jaki jechał przed nim kierowca audi. Wszystko wskazywało na to, że może być on pod działaniem alkoholu.

Reklamy

 

Zdarzenie miało miejsce wczoraj wczesnym popołudniem. Dyżurny zamojskiej komendy otrzymał informację, że kierujący samochodem audi przemieszczający się ulicą Legionów może być pod działaniem alkoholu. Czujność kierowcy, który jechał za audi wzbudził tor jazdy tego pojazdu. Swoimi spostrzeżeniami kierowca podzielił się z policjantami, na bieżąco informując o kierunku w którym przemieszcza się samochód.

Na ul. Poniatowskiego policjanci zauważyli opisywany pojazd. Stał na parkingu a za jego kierownicą siedział 58-letni mieszkaniec Zamościa. Z uwagi na zachowanie 58-latka, który nie podporządkowywał się poleceniom, mundurowi użyli wobec niego siły fizycznej i kajdanek. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenia. Zamościanin w organizmie miał 2,3 promila alkoholu.

Reklamy

Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień nawet na 10 lat.

 

***

Reklamy

 

Tylko w ubiegłym roku na drogach powiatu zamojskiego zatrzymanych zostało blisko tysiąc nietrzeźwych kierujących. Pijani kierowcy byli sprawcami 5 wypadków i 24 kolizji. Policja apeluje o rozsądek! Pamiętajmy, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Traci się wówczas zdolność koncentracji i zdecydowanie wydłuża się czas reakcji. Pijani kierowcy niestety o tym zapominają. Bardzo często zapominają o tym również osoby z najbliższego grona kierowców – rodzina i znajomi, którzy nie reagując dają społeczne przyzwolenie na prowadzenie auta na tzw. podwójnym gazie. Pamiętajmy, że tylko dzięki ogólnemu braku tolerancji dla nietrzeźwych zasiadających za kierownicą możemy wspólnie przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na naszych drogach.

 

 

źródło: KMP Zamość