25 lipca 2024

Zamość: Policjanci poszukują sprawcy podpalenia mobilnego punktu szczepień i budynku sanepidu – 10 tys. za wskazanie podpalacza – ZDJĘCIA, WIDEO

Policjanci poszukują sprawcy podpalenia mobilnego punktu szczepień oraz budynku zamojskiego sanepidu. Podpalacz został nagrany przez kamery monitoringu. Minister zdrowia zapowiedział 10 tys. złotych nagrody za wskazanie sprawcy.

Reklamy

Do przestępstwa doszło minionej nocy w Zamościu.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że nieznany mężczyzna około godziny 1 w nocy przyjechał rowerem pod mobilny punkt szczepień mieszczący się na Rynku Solnym i podłożył tam ogień.

Reklamy

Po otrzymanym zgłoszeniu o pożarze, policjanci zamojskiej komendy w trakcie penetracji miasta w poszukiwaniu sprawcy podpalenia, zauważyli również ogień wydobywający się z budynku sanepidu przy ul. Peowiaków.

Na miejscu obu pożarów interweniowali strażacy. W wyniku pożaru, nikt nie odniósł obrażeń.

Reklamy

Nam miejscu podpaleń pracowali policjanci, którzy zabezpieczali ślady. Zabezpieczony został monitoring miejski, który zarejestrował nieznanego mężczyznę, który poruszał się rowerem.

W celu wykrycia sprawcy podpaleń została powołana specjalna grupa śledcza, złożona z funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zamościu oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

W związku z podpaleniem, do Zamościa przyjechał minister zdrowia Adam Niedzielski, który zapowiedział 10 tys. złotych nagrody za wskazanie sprawcy.

– Brak mi słów. Te obrazy mrożą krew w żyłach. Doszło do aktu terroru, który jest skierowany nie tylko wobec osób, które tutaj pracują, ale to akt terroru wobec państwa – powiedział minister.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę na publikowanym nagraniu lub posiadają istotne informacje na temat tego przestępstwa, proszone są o kontakt z Policją pod numerem telefonu 47 815-19-00 lub telefon alarmowy 112.

­

(info, wideo, fot. KMP Zamość / monitoring miejski)


Zobacz też:

Tragiczny wypadek hrubieszowskiego busa. Nie żyją dwie osoby, dziewięć przetransportowanych do szpitala – ZDJĘCIA

Tragiczny wypadek hrubieszowskiego busa. Nie żyją dwie osoby, dziewięć przetransportowanych do szpitala – ZDJĘCIA

LubieHrubie na Instagramie