Zamość: Policyjna grupa „Speed” eliminuje drogowych piratów

Policyjne działania wciąż pokazują, że pomimo surowych konsekwencji, nadal po naszych drogach poruszają się kierowcy, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości.

Reklamy

 

W niedzielę policyjny patrol z grupy „Speed” zatrzymał czterech kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość. Kontrole miały miejsce na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Gorajec Zastawie.

Tuż po godz. 17:00 mundurowi zatrzymali kierującego Chevroletem 51-latka który poruszał się z prędkością 104 km/h. Popełnione przez kierowcę wykroczenie skutkowało zatrzymaniem uprawnień oraz mandatem i 10 punktami karnymi.

Kilka godzin później, w tej samej miejscowości, zatrzymany został kierowca Renault. 55-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego poruszał się z prędkością 103 km/h.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali również, 42-latka, który kierował BMW i 36-latka kierującego Hondą. Pierwszy przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 67 km/h, drugi o 53 km/h.

W weekend uprawnienia do kierowania straciło również dwóch 26-latków. Obaj kierowali pojazdami marki Audi. Jeden z nich w Zamościu, na ul. Hrubieszowskiej, przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 54 km/h. Drugi na ul. Legionów poruszał się z prędkością 105 km/h.

Weekendową niechlubną statystykę zamyka 30-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna zatrzymany został do kontroli w Łabuniach. W terenie zabudowanym, na drodze krajowej nr 17, przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h. 30-latek kierował Volkswagenem.

Od początku roku, zamojscy policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym 190 kierującym.

 

(źródło: KMP Zamość)