Zamość: „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” wraz z Art.-Avanti i ZDK

15 grudnia z inicjatywy członka Art. – Avanti Ireneusza Deca odbył się Wielki Charytatywny Koncert, podczas którego zebrano kilkadziesiąt kilogramów darów na rzecz Domu Dziecka w Łabuniach.

Reklamy

Koncert rozpoczął się o godzienie 16.00 w Zamojskim Domu Kultury, który był współorganizatorem tego zacnego przedsiewzięcia. Przypomnijmy, że obecnym dyrektorem jest człowiek, który wiele lat spędził na Zamojszczyźnie współpracujac m. in. z harcerzami – Pan Janusz Nowosad oraz zawsze przyjazna młodzieży Pani Zofia Socha. Ducha Zucha i Harcerza można było odczuć podczas tej wspaniałej inicjatywy, którą Honorowym patronatem objał pan Prezydent Zamościa Marcin Zamoyski.

Oprócz nowego członka Art. – Avanti Ireneusza Deca, który zadebiutował jako animator kulturalny. Imprezę wzbogaciły również takie osoby jak: Pan Andzrej Szumowski – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu, Marzena Miskiewicz – prezes Stowarzyszenia Art.-Avanti, Paweł Kołodziejczyk z MDK i jego podopieczne Natalia Staniecka oraz Julia Majer, Ada Różańska, zespół „Wiolinki” z Zespou Szkół nr. 3 w Zamościu pod kierunkiem Pani Anny Sawki – koncert ten był jednym z najbardziej oklaskiwanych występów podczas gali.

Reklamy

Wystąpił również zespół „Kornelki”. Niezwykle istotną postacią jest Pani Ala Bochniak. Wystąpił z dość dobrym koncertem zespół In Case Of Fire, dając gorące rockowe brzmienie oraz profesjonalny zespół „Ofensywa Brunetów”.

Niekwestionowaną gwiazdą okazał się zespół taneczny z Młodzieżowego Domu Kultury pod kierunkiem Anny Antoszczak. Zespół Tańca Nowoczesnego „Raptis” pokazał kunszt i profesjonalizm, którego nie powstydzi się misto Zamość. Był to występ nie tyle na regionalnym i krajowym poziomie, lecz można pokusić się o stwierdzenie, że na światowym. Koncert prowadzili Anna Kopeć i Piotr Szymański z zespołu ONI.

Wielkie podziękowania należą sie również sponsorom nagród: Państwu Godziszewskim, którzy ufundowali zestaw biżuterii srebrnej, studio urody i wizażu „Beauty Face”, studio fryzur „Izabela”, „Corner Pub” oraz nagroda stowarzyszenia „Zamojskie Amazonki„.

Główny patronat medialny obieły: „Gazeta Zamojska”, Zamojska Telewizja Kablowa Marka Madeja, Radio Lublin oraz portal e-impreska reprezentowany przez Przemyslawa Polsńskiego.

Mam nadzieję, że ta inicjatywa będzie miała swoją kontynuację w nastepnych latach.

Niedociągnięcia i drobne wpadki powodują tylko zwiekszenie motywacji do działania podczas tego rodzaju akcji i w przyszłości coraz to większej ich profesjonalizacji. Najwazniejszy jest jednak „dar serca” i chęć pomocy drugiemu czlowiekowi. W tym przypadku ten dar otrzymaliśmy zarówno od wykonawców, jak i uczestiników tej wspaniałej inicjatywy.

 

Tekst: Piotr Arkadiusz Szymański

Foto: Przemek Polański