Zamość: Recital Magdy Kumorek do wierszy B.Leśmiana

Zapraszamy na Koncert Magdy Kumorek „Śmiercie” – recital do wierszy B. Leśmiana, który odbędzie się w Zamojskim Domu Kultury w dniu 19.09.14 o godz.19.00.

Reklamy

 

Bilety w cenie 40,00 zł do kupienia w Zamojskim Domu Kultury tel. 84 639 20 21, Szkoła ŻYCIA tel. 84 638 74 32.

 

Pierwsza płyta aktorki – Magdaleny Kumorek zatytułowana jest „Śmiercie”.
Płyta „Śmiercie” to projekt muzyczny, który powstał z miłości do polskiej muzyki ludowej i twórczości Bolesława Leśmiana. Magdalena Kumorek, znana widzom Stacji TVN z seriali „Teraz albo nigdy” czy
ostatniego hitu antenowego – „Przepis na życie”, pokusiła się o napisanie muzyki do wszystkich piosenek na płycie. Natomiast producentem muzycznym i równocześnie autorem aranżacji do wszystkich utworów jest Piotr Dziubek – kompozytor wybitnej muzyki do wielu przedstawień dla największych teatrów muzycznych w Polsce.

Premiera płyty planowana jest na styczeń 2014 roku. Koncert premierowy promujący płytę odbędzie się 23 stycznia 2014r w Teatrze Studio w Warszawie. Przygotowujemy również trasę koncertową obejmującą kilkanaście miast w Polsce. Patronat nad płytą objął miesięcznik „Zwierciadło” ,Pierwszy Program Polskiego Radia oraz Legalna Kultura.

Tematyka tego projektu krąży wokół śmierci, ale odbiorca melancholii znajdzie tu mało. „Śmiercie” to raczej wadzenie się z tym, co nieuchronne, radość z życia i kilka nut z przytupem w tle. Mam nadzieję, że płyta, której kanwę stanowi genialna poezja jednego z najwybitniejszych pisarzy Dwudziestolecia Międzywojennego, w interpretacjach i z muzyką Magdy Kumorek, stanie się dla Państwa ciekawym pomysłem by nawiązać nić współpracy – tym razem na muzycznym gruncie. Mam nadzieję, że moje zaproszenie spotka się z Państwa przychylną odpowiedzią i razem wyruszymy w tą ciekawą, muzyczną wędrówkę.

Skład zespołu:
Piotr Dziubek – akordeon i fortepian
Olga Kwiatek – skrzypce
Piotr Hałaj – tuba

Aleksander Kamiński – klarnet
Michał Lasota – perkusja
Adam Lepka – trąbka
Adam Skrzypek – kontrabas

aranżacje i kierownictwo muzyczne – Piotr Dziubek

 

teksty – Bolesław Leśmian

muzyka – Magda Kumorek