Zamość: Rośnie budynek Urzędu Celnego

Przy ul. Szczebrzeskiej w Zamościu można już zobaczyć budynki przeznaczone pod nową siedzibę urzędu i oddziału celnego. W czwartek (25.04) postępy prac budowlanych oceniała narada koordynacyjna.

Reklamy

Realizację inwestycji rozpoczęto w sierpniu 2011 roku z myślą o poprawie warunków odpraw celnych oraz komfortu obsługi interesantów i funkcjonowania administracji celnej w Zamościu.

Pierwsze wykopy pod fundamenty ruszyły w listopadzie 2011. Obecnie na placu budowy stoją już budynki: składający się z dwóch pięter budynek administracyjno-biurowy o powierzchni 3971 m2 oraz parterowy kontrolno-magazynowy o powierzchni 3260 m2. Wewnątrz obu z nich trwają prace, związane m.in. z zakończeniem instalacji sieci wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, wentylacji, kontynuacją robót elektrycznych, uzupełnieniem tynków czy wykonaniem podkładów pod posadzki w kotłowni. Do wykonania pozostają jeszcze finalne prace wykończeniowe, takie jak malowanie pomieszczeń, ułożenie wykładzin podłogowych oraz zagospodarowanie terenu – budowa dróg wewnętrznych i zieleńców. Wkrótce powstaną również parkingi, łącznie z 43 stanowiskami dla samochodów ciężarowych oraz 87 miejscami postojowymi dla samochodów osobowych.

Umowny termin zakończenia inwestycji zaplanowano na wrzesień 2015 roku.

Łączny koszt budowy to blisko 30 mln zł, w tym niemal 24 mln zł wyniosą same roboty budowlane. Środki finansowe na jej realizację pochodzą z budżetu państwa oraz rezerwy celowej „Wspieranie zwalczania przemytu i podrabiania wyrobów tytoniowych”.

Nadzór inwestorski nad inwestycją pełni „INVESTCOM” Sp. z o.o. z Białej Podlaskiej.

 

 

Źródło i fot. SCRP