Zamość: Skutki picia alkoholu podczas meczu. Zakazy stadionowe i praca na cel społeczny

Dwuletnie zakaz wstępu na mecze piłki nożnej wszystkich polskich klubów sportowych na terenie RP oraz mecze piłki nożnej rozgrywanych przez polską kadrę narodową i polskie kluby sportowe poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz miesiąc ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cel społeczny w wymiarze 40 godzin to kara jak spotkała dwóch kibiców za posiadanie na niedzielnym meczu pomiędzy drużynami Hetmana Zamość a Polonią Przemyśl alkoholu. Obwinieni to 20 i 23-letni mieszkańcy Zamościa. Podobna kara spotkała również 24-latka z Zamościa, który podczas wcześniejszego meczu spożywał alkohol.

Reklamy

Do zdarzenia doszło podczas niedzielnego meczu rozgrywanego w Zamościu pomiędzy miejscową drużyną AMSPN Hetman a klubem piłkarskim „Polonia” z Przemyśla. Mężczyzn posiadających i spożywających w trakcie meczu alkohol wypatrzyli ochroniarze. Obaj kibice przekazani zostali policjantom. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Zamościa w wieku 20 i 23 lat. Za złamanie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, która zakazuje wnoszenia i posiadania na tego typu imprezach napojów alkoholowych policjanci skierowali wobec obu zatrzymanych wnioski do sądu o ich ukaranie.
 
Na początku tego tygodnia w ich sprawach zapadły wyroki. Sąd Rejonowy w Zamościu ukarał 20 i 23 – latka karą miesiąca ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania prac społecznych oraz dwuletnim zakazem stadionowym. Podobna kara spotkała także 24-latka z Zamościa, który podczas rozegranego na początku tego miesiąca meczu pomiędzy Hetmanem Zamość a Stalą Sanok, również posiadał alkohol.
 
Amatorom wnoszenia na imprezy masowe alkoholu przypominamy, że zgodnie z art. 56 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych każdemu, kto wbrew przepisom tej ustawy wnosi lub posiada na imprezie masowej napoje alkoholowe grozi kara ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2000 złotych.
 
 
 
źródło: KMP Zamość (J.K.)