Zamość: Spotkanie z współautorem książki „Ksiądz kapitan Aleksander Miszczuk 1905-1982. W służbie Bogu i Ojczyźnie”

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” i Ludowe Towarzystwo Naukowo Kulturalne w Zamościu zapraszają na spotkanie z Lucjanem Cimkiem współautorem książki „Ksiądz kapitan Aleksander Miszczuk 1905-1982. W służbie Bogu i Ojczyźnie”.

Reklamy

Spotkanie z autorem i promocja książki odbędą się w dniu 14.09.2012 r. (piątek) o  godz. 16.30 w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana” przy ulicy Kolegiackiej 8a.

Autorzy publikacji dokonali trudu opracowania biografii księdza Aleksandra Miszczuka, syna chłopskiego z Zamojszczyzny. Niestrudzonego duszpasterza oraz niezłomnego w działaniu społecznika. Ksiądz kapitan Aleksander Miszczuk to odważny patriota kontynuujący tradycje wybitnych kapelanów Legionów Polskich czy Batalionów Chłopskich. Za patriotyczne kazanie podczas mszy rezurekcyjnej 24 marca 1940 r. w Krasnymstawie, został aresztowany przez Niemców i był więźniem niemieckich obozów koncentracyjnych.

Reklamy

 

,,Ksiądz kapitan Aleksander Miszczuk 1905-1982. W służbie Bogu i Ojczyźnie”. Lucjan Cimek i Artur Borzęcki. Wyd. Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego oraz Ludowe Towarzystwo Naukowo-Kulturalne – Oddział w Krasnymstawie. Warszawa 2012, s. 93, fot.