Zamość: W obronie TV TRWAM

19 maja w Zamościu odbędzie się marsz w obronie katolickich mediów i wolności słowa (Radia Maryja i Telewizji Trwam). 30 kwietnia do Urzędu Miasta Zamość wpłynęło zawiadomione o planowanym zgromadzeniu publicznym, podpisane przez Sławomira Zawiślaka – Prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość oraz Jerzego Chróścikowskiego – Przewodniczącego Związku NSZZ RI ” Solidarność „.

Reklamy

Zgromadzenie rozpocznie się o godz. 12.00 Mszą św. w Kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski. Po Mszy odbędzie się przemarsz ulicami Zamościa, ponad 500 osób ma przejść trasę od Kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski, ulicami Wyszyńskiego – Peowiaków – Partyzantów pod Delegaturę Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, przejście ulicami Partyzantów – Łukasińskiego – Rynek Solny i na Rynek Wielki pod Ratusz. Na zakończenie zostanie odczytana petycja. Staż miejska ma zabezpieczać trasę przemarszu.

Zapraszamy do udziału mieszkańców Hrubieszowa jak i Powiatu Hrubieszowskiego. Nie może zabraknąć nikogo kto czuje się Polakiem i Katolikiem i komu zależy na wolności mediów a zwłaszcza mediów które promują wartości takie jak Bóg Honor i Ojczyzna.

ŁM